جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

اگر متحد باشیم هیچ نیروی نمی تواند مقابل ما بایستد.

برنامه «جوان ایرانی سلام» با ناخدا محمد گل بازگیر جانشین عملیات نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفتگو كرد.

1402/02/31
|
14:44
|

ناخدا محمد گل بازگیر جانشین عملیات نیروی دریایی ارتش اظهار كرد: ملت ایران 40 سال در سخت ترین شرایط تحریم ها قرار داشته است و توانسته ناوهایی را طراحی نماید. تجهیزات و تسهیلات روس را كاملا بومی خودش طراحی كند و همچنین توسط مراكز دانشگاهی، توسط مراكز صنعتی، آنها را سر هم بندی و تبدیل به پدیده ای مثل دنا كند.

وی اضافه كرد: ضمن اینكه توانست افسران و درجه داران روس را خودش تربیت كند. اصولا در كشورهای منطقه ای، آموزش افسران و كاربران در آمریكا، اروپا و كشورهای اینچنینی صورت می گیرد. ولی ما از فرماندهی نیرو تا نفری كه همین الان از دانشگاه فارغ التحصیل می شود، همگی در ایران تحصیل كرده ایم و روی این ناوها قرار گرفتیم.

ناخدا محمد گل بازگیر جانشین عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان كرد: این اتفاق یك واقعه ملیست و 350 نفر ناوگروه از تمامی استان های كشور بودند و تمام اقوام ایرانی نیز در طراحی، ساخت و همچنین در كاربری و راهبری این ناوگروه سهیم بودند.

وی در ادامه تأكید كرد: همگی با هم این تحریم را شكستیم و باز هم ثابت كردیم كه اگر همه ما ایرانی ها با هم متحد باشیم، هیچ نیروی نمی تواند، در مقابل ما بایستد.

ناخدا محمد گل بازگیر درباره واكنش های جهانی به این سفر طولانی در دور كره زمین توضیح داد: در این مدت از یك الی دو تا از كشورهای منطقه بازدید كرده ام و ما از قدیم نیز رفت آمد دریانوردی نیز داشتیم. بسیار خوشحال بودند، می گفتند كه این ناوگروه فقط مخصوص شما نیست و ما كاملا كار را رصد و افتخار می كنیم كه كشوری مثل شما را نیز داریم و می توانیم از شما آموزش بگیریم.

ناخدا محمد گل بازگیر در پایان تصریح كرد: ما یك دور كامل به دور كره زمین زده ایم و تمام حقوق دریایی و حرفه ای بودن ناوبری را رعایت كرده ایم، بدون هیچ حاشیه ای به مهین خودمان ایران بازگشتیم.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام