جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 05:30 به مدت 1:30

"آینده خواندنیست" شعار سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران شد

علی رمضانی مدیرعامل خانه كتاب و ادبیات و قائم مقام نمایشگاه بین المللی تهران در گفتگو با برنامه «جوانی ایرانی سلام» گفتگو كرد.

1402/02/11
|
14:45
|

علی رمضانی مدیرعامل خانه كتاب و ادبیات بیان كرد: فرآیند كاری نمایشگاه كتاب از حدود بهمن ماه آغاز شده است و مجموعه های مختلف ناشران ایرانی و خارجی ثبت نام كرده اند.

وی ادامه داد: سی‌ و ‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران 20 تا 30 اردیبهشت‌ ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و هم زمان نیز به صورت مجازی برای همه مردم كشور برگزار خواهد شد و حدود 3000 ناشر داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

علی رمضانی قائم مقام نمایشگاه بین المللی تهران اضافه كرد: امسال برای اولین بار نیز كتاب فروشی های كشور می توانند در بخش مجازی نمایشگاه كتاب شركت نمایند و آثار خودشان را مطابق با ضوابط نمایشگاه عرضه كنند.

مدیر عامل خانه كتاب و ادبیات یادآورشد: برای اینكه مردم عزیز كشورمان به كتاب دسترسی پیدا كنند، باید امكانات جدیدی را برایشان فراهم كنیم. نمایشگاه مجازی یك تجربه خوبی بود، مثلا روستاها و شهرهای مختلف كه دسترسی به كتاب برایشان سخت است و نیازمند به دسترسی كتاب هستند، می توانند از نمایشگاه مجازی استفاده كنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته استان ایلام، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی بیشترین خرید را از بخش نمایشگاه مجازی داشتند و این استان ها از امكانات كمتری برخوردار هستند و همچنین استفاده بهتری از بخش نمایشگاه مجازی داشتند.


علی رمضانی مدیرعامل خانه كتاب و ادبیات و قائم مقام نمایشگاه بین المللی تهران درپایان گفت: شعار سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی تهران «آینده خواندنیست» نام گذاری شده است و به زودی پوسترهای نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام