جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

توصیه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی را در سفرهای نوروزی جدی بگیرید

در هنگام رانندگی عدم توجه به جلو باعث بروز خطر خواهد شد، صحبت كردن با تلفن همراه یكی از مصادیق بارز این موضوع است كه در بیشتر موارد باعث بروز تصادفات خطرناك می‌شود.

1401/12/24
|
10:07
|


رئیس پلیس راه راهور فراجا "سردار حسن مومنی" در گفتگو با برنامه «جوان ایرانی سلام» اظهار كرد: هموطنان عزیز حتما در سفرهای نوروزی، سرعت مطمئنه را رعایت كنند،82 درصد علت عمده تصادفات؛ ائم از سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، سبقت غیر مجاز، خستگی و خواب آلودگی است. 40 درصد از تصادفات نوروز سال 1401 عدم توجه ویژه رانندگان به جلو بوده و بخش عمده ای از این تصادفات استفاده از تلفن همراه نیز بوده است.

سردار حسن مومنی اضافه كرد: ما یك پویش راه اندازی كردیم، بنام شصت-30، كه 60 درصد تصادفات در 30 كیلومتری شهرها اتفاق افتاده است. دلایلی كه باعث بروز این حادثه ناگوار می شود، رانندگی با سرعت غیرمجاز در 30 كیلومتری ترددها و سرویس ها، موتورسواران، بریدگی هایی كه متصل به راه اصلی هستند و... است.

سردار حسن مومنی رئیس پلیس راه راهور فراجا درپایان گفت: پویش دیگری راه اندازی شده است، بنام 18-18 یعنی 18درصد از جانباختگان ما نوجوانان و كوكان زیر سن 18 سال در تصادفاتی كه در ایام نوروز اتفاق افتاده است و این افراد هیچ نقشی در تصادفات نداشتند و جانشان را از دست دادند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام