جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

توقیف وسایل نقلیه افراد متخلف در چهارشنبه سوری تا پایان نوروز

برنامه "جوان ایرانی سلام " با سرهنگ همخوانی (سخنگو ومعاون اجتماعی فاتب) درباره چهارشنبه آخر سال، گفتگو كرد.

1401/12/23
|
11:23
|


وسایل نقلیه‌ای كه در این شب ایجاد مزاحمت ایجاد كنند تا پایان تعطیلات نوروز توقیف می‌شوند. افرادی كه برای شهروندان هم ایجاد مزاحمت كنند نیز تا پایان تعطیلات نوروز با هماهنگی قضایی بازداشت می‌شوند.

سرهنگ همخوانی معاون اجتماعی فاتب اظهار كرد: برابر با اطلاع رسانی كه از قبل شده است، پلیس نیز درخصوص با كسانی كه بخواهند با وسیله نقلیه برای مردم ناامنی و مزاحمت ایجاد كنند، وسایل نقلیه آنها توقیف و وسایل نقلیه آنها به پارگینگ منتقل خواهد شد.

معاون اجتماعی فاتب اضافه كرد: همچنین با مقام قضایی هماهنگ شده است كه وسایل نقلیه تا پایان تعطیلات فروردین درحالت توقیف باقی خواهد ماند و با افرادی هم كه برای شهروندان ایجاد مزاحمت كنند، برخورد می شود. همكاران ما ازهفته ها قبل برای امشب برنامه ریزی و آمادگی كامل دارند و اقدامات خوبی صورت گرفته و همچنین برای آسایش و راحتی مردم آمادگی پلیس صدرصد خواهد بود.

سرهنگ همخوانی درباره مواد محترقه و پرخطر كه درانبارها یافت و شناسایی شده است، خاطرنشان كرد: انبارهایی با مواد محترقه شناسایی و یافت شده است، نظیر 80 تن مواد "اكلیل و سرنج" بوده كه صورت جلسه كردیم و متاسفانه ازاین مواد پرخطر ، برای ساخت بمب دستی استفاده می كنند.

سرهنگ همخوانی معاون اجتماعی فاتب اضافه كرد: فروش مواد پر خطر نظیر "اكلیل و سرنج" حتما باید با نظارت پلیس صورت بگیرد و براحتی در دسترس دیگران قرار نگیرد، لذا این مواد برای كسانی است كه مصرف كننده واقعی و صنعتی هستند.

سرهنگ همخوانی عنوان كرد: چند هفته گذشته به تعداد 124 نفربه دلیل ارتكاب جرائم مرتبط با چهارشنبه آخرسال دستگیر شده‌اند، 16 دستگاه وسیله نقلیه توقیف شده و جرائمی كه توسط این مجرمین صورت گرفته است، فروش و تكثیر مواد محترقه بوده است.

وی ادامه داد: 17 انبار پلمپ شده است و ارزش مواد محترقه قاچاق كشف شده، ١5 میلیارد ریال است و 106 پرونده تشكیل و به مقام قضایی معرفی شده است.

سرهنگ همخوانی معاون اجتماعی فاتب در پایان بیان كرد: ان شاالله كه چهارشنبه آخر سال ، بدون حادثه را داشته باشیم و خداروشكر تا به الان مردم همكاری خوبی داشتند و در این فاصله باقی مانده اگر عزیزانی در این خصوص كه مواد محترقه ای در جایی انبار شده است، با پلیس 110 تماس حاصل نمایند تا همكاران بنده به موقع در محل حضور پیدا كنند و از هرگونه بروز حادثه جلوگیری شود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام