جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر در جوان ایرانی سلام توضیح داد: چند نكته ایمنی برای در امان ماندن از خطرات ناشی از وسایل گرمایشی

عدم رعایت نكردن نكات ایمنی باعث بروز اتفاقات ناگوار خواهد شد، كه تا مدت ها زندگی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

1401/10/27
|
22:40
|

مرتضی مرادی پور، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال ‌احمر در گفتگو با برنامه "جوان ایرانی سلام" بیان كرد: باتوجه به وظیفه ذاتی كه جمعیت هلال احمر در حوزه امداد ونجات دارد، مخصوصا در ایام زمستان "طرح امداد نجات زمستانه"با همكاری پلیس اورژانس، راهداری و سایر دستگاه‌ها از 23 آذرماه 1401 شروع شده است و همچنین امروز هم به طرح امداد و نجات نوروزی 1402 وصل خواهد شد. باتوجه به اینكه ماه مبارك رمضان در پیش است برآورد ما و همه دستگاه های انتظامی این است كه سفرها زودتر از موعد مقرر شروع شود و بخاطر همین؛ این آمادگی ایجاد شده است.

مرادی پور عنوان كرد: در غرب و جنوب كشور این روزها شاهد بارندگی برف و باران هستیم و همراهی مردم در این فصل می تواند بسیار كمك كننده باشد. دراین فصل هم وطنان عزیز باید مواردی را رعایت كنند كه در درجه اول توجه به هشدارهای هواشناسی است. همچنین از ترددها و سفرهای غیر ضروری مخصوصا برون شهری به شدت خودداری كنند.

مرادی پور افزود :باتوجه به پیشرفت های خوبی كه در تكنولوژی و فناوری های نوین اتفاق افتاده است، هموطنان می توانند وضعیت جوی راه های كشور را بررسی كنند. برای سفر به مقصد مورد نظرشان حداقل از وسیله نقلیه مطمئن استفاده كنند. برای جلوگیری از در راه ماندن ایرادها و نقصهای فنی خودرو را برطرف كرده و سوخت كامل همراه داشته باشند.

‌مرادی پور با اشاره به اینكه همراه داشتن لباس گرم، پتو و ذخیره مواد غذایی از ملزومات سفر است گفت: هموطنان شماره اضطراری (112) را به عنوان شماره ملی امداد و نجات بخاطر داشته باشند.

وی در مورد وسایل گرمایشی منازل نیز تصریح كرد: اگر وسایل گرمایشی هموطنان گاز سوز است، خط مرگ خاموش همیشه در كمین است و حتما هر از گاهی این وسایل را چك كنند. شعله وسایل گازسوز حتما باید آبی باشد و حتما هواخور باشد. هموطنان علاوه بر رعایت تمام نكات ایمنی حتما لوله‌ها خروج گاز را بررسی كنند كه سرد نباشد و راه خروج گرما به بیرون به درست متصل شده باشد.

مرادی پور در پایان گفت :این نكات، نكاتی ساده است و به طور مثال با یك تست لوله بخاری می توان فهمید كه سوخت خارج می شود یا درفضای خانه است. عدم رعایت نكردن نكات ایمنی باعث به وجود آمدن اتفاقات ناگوار خواهد بود،كه تا مدت ها می تواند ما رامتاثر كند

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام