جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

وظایف معاون اجرایی رئیس جمهور

معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: حوزه معاونت اجرایی در حقیقت حوزه اجرایی رئیس جمهور هست و آنجا هم ماموریت‌های متمركزی دنبال می‌شود؛ از جمله سفر‌های استانی رئیس جمهور.

1401/09/05
|
14:33
|

آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، میهمان رادیو جوان در برنامه جوان ایرانی سلام بودند كه مشروح گفتگو به این شرح است؛

- مجری : شما معاون اجرایی رئیس جمهور هستید این معاون اجرایی دقیقا یعنی چه ؟ یعنی چه مسئولیتی دارید و چه كارهایی انجام می دهید ؟

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: مجموعه معاونت اجرایی و سرپرستی نهاد كه دو مجموعه مستقل از هم هستند، هم از نظر عملیاتی و ساختاری و هم همراه شدن، ماموریت های مختلفی را دنبال می كند؛ اولا بخش سرپرستی نهاد ریاست جمهوری در حقیقت یك حلقه وصلی هست بین آقای رئیس جمهور و دولت و مجموعه های مختلف دستگاههای اجرایی و مردم. در حقیقت آنجا كار هماهنگ كنندگی و پیگیری و حل مسائل مختلف را دنبال می كند. مراكز و مجموعه های مختلفی هم كه زیر نظر رئیس جمهور مستقیم اداره می شوند عملا پیگیری اموراتشان و كارسازی مسائل شان و نظارت بر این مجموعه ها بعهده نهاد ریاست جمهوری است.

از مجموعه هایی هم مستقیماً ذیل نهاد قرار دارند مثل مركز ارتباطات مردمی، مثل صندوق كارآفرینی امید، مركز عالی گزینش و هیئت عالی گزینش كه هر كدام ماموریت های مشخصی دارند و پیگیری می شود .

حوزه معاونت اجرایی در حقیقت حوزه اجرایی رئیس جمهور هست و آنجا هم ماموریت های متمركزی دنبال می شود؛ از جمله سفرهای استانی رئیس جمهور، كه بخش زیادی از فرصت آقای رئیس جمهور در این سفرها صرف می شود، پیگیری مصوبات و هماهنگ كنندگی و برنامه ریزی برای اجرای این مصوبات در حوزه معاونت اجرایی دنبال می شود .

معاونت اجرایی بازوی اجرایی و پیگیری فرمایشات و دستورات رئیس جمهور هست .

- مجری : من جسارت می كنم از شاخص مهندس استفاده نمی كنم شما خودتان چون جوان هستید، مطمئنم منش تان این طور است كه ما از این شاخص ها الزاما استفاده نكنیم . می شود بفرمایید چند سالتان است ؟

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: من متولد 1363 هستم .

- مجری : ماشاالله جوان و خیلی اتفاق خوبی است كه دولت دارد این جوان گرایی را انجام می دهد در بدنه خودش ، الان شما بفرمایید كه به غیر از شما این بهره گیری از نیروی جوان در دولت واقعا نهادینه شده ؟

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: مستحضرید آقای رئیس جمهور و مجموعه اعضای دولت اعتقاد واقعا ویژه ای به جوان گرایی دارند، این اتفاق هم در سطح بدنه دولت، هم در حوزه معاونین وزرا، در حیطه استانداران و فرمانداران و لایه های مختلف دولت به لطف خدا اتفاق افتاده است. ما خودمان در مجموعه قبلی كه بودیم در استانداری تهران تقریبا ده سال متوسط سنی مدیرانی كه منصوب كردیم جوان تر از دوره گذشته بودند یعنی از نظر جوان بودن و از نظر سن و سال اتفاق افتاده بود و این البته شاخص های دیگر هم لحاظ شده بود .

- مجری : خود شما الان ماشاالله ... دو رشته ای هستید و رشته آموزشی تحصیل كردید و هم مكانیك خواندید یعنی جوان هایی كه مثل شما الان در دولت فعالیت می كنند ما خبر داریم كه آدم های به شدت تحصیلكرده و با دانشی هستند در كنار جوان بودن كه انرژی خاص را وارد فضای دولت می كند .

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: لطف دارید . به لطف خدا اعضای دولت از همین جنس هستند یعنی افراد ، حالا بنده حقیر را شما كنار بگذارید من كمترین كه قابل نیستم اما انتخاب های اعضای هیئت دولت توسط آقای رئیس جمهور واقعا بر مبنای این شاخص ها صورت گرفته است، ایشان خودشان تك تك گزینش كردند اعضای دولت، وزرا و معاونین و حتی بنده حقیر را مستثنی كنار بگذارید من قابل نیستم اما انصافا مجموعه دولت را عرض می كنم ، اقدام دولت در سطوح هیئت دولت و استاندارها با توجه به دقتی كه شخص آقای رئیس جمهور دارند از نظر شاخص ها در حوزه های تخصصی و در مباحث عمومی واقعا شاخص رتبه بالایی دارند .

- مجری : ما می دانیم كه آقای رئیس جمهور معمولا پنج شنبه و جمعه ها مشغول هستند ما می خواهیم تقلب كنیم كه این پنج شنبه و جمعه ایشان كجا تشریف دارند ؟

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: با توجه به اهمیتی كه مجموعه استان تهران دارد مستحضرید بعضی از شهرستان های استان تهران از نظر جمعیت با بعضی از استان ها برابری می كنند. سفر آقای رئیس جمهور در استان تهران چند مرحله ای اتفاق افتاد و با توجه به اینكه نیاز بود رسیدگی جداگانه ای به شهرستان ها شود در چند نوبت ایشان تشریف بردند شهرستان های مختلف را اعضای محترم هیئت دولت بازدید داشتند انشاالله فردا پنج شنبه هم آقای رئیس جمهور در اسلام شهر خواهند بود، بازدید از بخشی از پروژه های عمرانی، حضور در شورای اداری و حضور در بین مردم و دیدار مردمی از برنامه های ایشان است كه فردا در اسلام شهر اتفاق خواهد افتاد .

- مجری : ما هم اولین رسانه ای بودیم كه گفتیم خبر حضور رئیس جمهور محترم در اسلامشهر را و برنامه هایی كه انشاالله خواهند داشت. ما شنیدیم شما هم اگر من درست می گویم تایید بفرمایید كه اعضای محترم دولت برنامه جوان ایرانی سلام را دنبال می كنند و می شنوند درست است ؟

* آقای مهندس محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری: من خودم كه استفاده می كنم و از برنامه های خوبتان استفاده می كنم بقیه اعضای دولت هم به نظرم با توجه به زمان خوبی كه برنامه شما اول صبح پخش می شود معمولا، انشاالله جزء استفاده كننده ها هستند .

- مجری : الهی شكر حالا كه این اتفاق می افتد. من ممنون می شوم كه شما هم حتما به ما كمك كنید كه این ارتباط مستمر رسانه رادیو جوان با مجموعه عزیزانی كه در دولت دارند به مردم خدمت میكنند برقرار باشد كه ما بتوانیم گهگاهی مزاحم وقت شریفتان بشویم و دغدغه های مردم را با شما در میان بگذاریم . ممنون از شما

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام