جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

سردار خلیل آبادی در مصاحبه با برنامه جوان ایرانی سلام مطرح كرد: استقرار بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه برای خدمت رسانی به زوار پاكستانی اربعین

معاون هماهنگ كننده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از استقرار بیمارستان صحرایی این نیرو در مرز سیستان و بلوچستان برای خدمت رسانی به زوار پاكستانی اربعین خبر داد.

1401/06/23
|
14:11
|

سردار خلیل آبادی در مصاحبه با «برنامه جوان ایرانی سلام» در مورد آخرین وضعیت ورود زوار پاكستانی اظهار كرد: امسال نیز مردم سیستان و بلوچستان افتخار میزبانی از زوار اربعین حسینی را پیدا كردند و شرقی ترین دروازه حرم ابا عبدالله الحسین علیه السلام مأمن زائرانی است كه از منطقه شبه قاره به این استان می‌آیند تا مسیر نجف تا كربلا را به عشق امام حسین(ع) با پای پیاده طی ‌كنند و در راهی مقدس قدم گذارند.

معاون هماهنگ كننده قرارگاه قدس سپاه در برنامه جوان ایرانی سلام گفت: در همایش بزرگ اربعین همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی با همدلی و همبستگی در كنار یكدیگر به سمت مقصد تمام دلباختگان و آزادگان حركت می كنند كه در نهایت این اتفاق شگرف به یك اتحاد بی نظیر تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این روزها شاهد فضای بسیار معنوی در سطح استان و در بین مردم متدین و فهیم این خطه از ایران اسلامی هستیم، زن، مردم پیرو جوان، سردار طایفه و بزرگ قوم، همه با افتخار میزبانی می‌كنند.

وی گفت: مردم و مسئولان در سرزمین وحدت اسلامی بسیج شده و در حال پذیرایی از زائران پاكستانی هستند مرزنشینان غیور این خطه نیز درب خانه هایشان را به روی زائران حسینی گشوده اند.

سردار خلیل آبادی بیان كرد: یگان‌های ارتش، سپاه، انتظامی، مرزبانی، نمایندگان ادارات و سازمانها و استانداری با تمام توان در دو مرز میرجاوه و ریمدان حضور دارند و تعداد گیت‌های ورودی افزایش یافته و مشكلات این حوزه حل شده است.

وی ادامه داد: جاده دسترسی از ریمدان تا چابهار برای تردد زوار مهیا شده، مشكل آب و برق در منطقه مرزی ریمدان نیز برطرف شده و خدمات رسانی به زوار ادامه دارد.

معاون هماهنگ كننده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه گفت: آب لوله كشی از سد شیرگواز تا پایانه مرزی ریمدان به طول صد كیلومتر هم فراهم شده است.

سردار خلیل آبادی از طبخ غذای گرم روزانه بیش از 2 هزار پرس خبر داد و گفت: روند پذیرایی از زائران پاكستانی در تمامی موكب‌ها از پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان تا زاهدان ادامه دارد و زوار پس از استراحتی كوتاه در زائر سرا به وسیله اتوبوس، هواپیما یا قطار به نقاط زیارتی مورد نظر خود حركت می‌كنند.

وی ادامه داد: در پایانه مرزی ریمدان بیمارستان صحرایی با پیگیری و دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه ایجاد شده و زوار ویزت رایگان می‌شوند، خدمات پزشكی با حضور پزشكان متخصص انجام و در صورت لزوم امكانات عمل جراحی نیز در این بیمارستان فراهم شده است.

سردار خلیل آبادی افزود: امنیت زائران از گذر ریمدان تا میرجاوه وزاهدان مورد تأكید فرمانده نیروی زمینی سپاه بود كه انجام شده و زوار بدون هیچ گونه دغدغه امنیتی در حال تردد هستند.

وی تاكید كرد: زیرساخت‌های ضروری ایجاد شده در پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان جهت رفاه و استفاده مردم بومی در همان مناطق باقی خواهد ماند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام