جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

وزیر دادگستری در جوان ایرانی سلام مطرح كرد اعزام هیئت هایی برای بازگرداندن زندانیان ایرانی خارج كشور

دكتر امین حسین رحیمی: یكی از وظایف وزارت دادگستری انتقال محكومین از كشورهای دیگر به كشورمان است.

1401/06/10
|
17:26
|

دكتر امین حسین رحیمی در برنامه جوان ایرانی سلام در مورد اتباع ایرانی كه در كشورهای دیگر محكوم می‌شوند توضیح داد:
یكی از وظایف وزارت دادگستری انتقال محكومین از كشورهای دیگر به كشورمان است. اتباع ما به كشورهای دیگر سفر می‌كنند و گاهی اوقات مشكلاتی برایشان پیش می‌آید و گاهی اوقات بی گناه هم هستند. فرضا داروهایی كه برای درمان خودشان به همراه دارند و در كشور ما آزاد است در خیلی از كشورها چند سال حبس دارد. درواقع این نیست كه همه آن‌ها مرتكب جرم سنگینی شده باشند، ولی به هرصورت زندانی شدند و خانواده‌هایشان برای ملاقات در عذابند.

رحیمی با بیان این كه امضای موافقت نامه‌های قضایی بین المللی پس ازتایید ریاست قوه قضاییه و دولت برعهده وزیر دادگستری است تسریح كرد:
ازجمله این موافقت نامه‌ها، موافقت انتقال محكومین است. ما با خیلی از كشورهای دنیا از قبل این موافقت نامه را امضا كرده بودیم و در این دولت نیز چند كشور اضافه شده است. ما برای اینكه بتوانیم زندانی های خارج از كشور را به ایران منتقل كنیم تحرك بیشتری نشان دادیم. همین الان همزمان تعداد زندانی در قطر داریم كه به ایران برمی گردند و به ارمنستان هم تیمی اعزام كردیم كه چند زندانی را به ایران برگردانند.

وزیر دادگستری در مورد برخی كشورها كه تعداد محكومینی بیشتری در آنجا داریم گفت: در تاجیكستان، اربیل و كردستان عراق به لحاظ اینكه ارتباط ما با آن‌ها بیشتر است، تعداد زندانی‌های بیشتری داریم. معاون بنده آنجا مامور است تا تعدادی از زندانی‌ها را برگرداند. ضمن این كه ما با خود كردستان هم وارد مذاكره خواهیم شد تا بتوانیم بیشتر این مبادلات را انجام دهیم.

وی در پایان با اشاره به اینكه گاهی همراه داشتن یك قرص كدئین چندین سال زندان به همراه دارد گفت : از مردم عزیزمان خواهش میكنیم در این موضوعات كه بسیار اتفاق افتاده دقت كنند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام