جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

عضو كمیسیون برنامه و بودجه در برنامه «جوان ایرانی سلام» مطرح كرد: كمك به جوانان برای دسترسی به تسهیلات تولید و كارآفرینی در مجلس شورای اسلامی

عضو كمیسیون برنامه و بودجه گفت: در كمیسیون جهش تولید طرح تامین مالی تولید و زیر‌ساخت‌ها را داریم كه مشكل جوانان را در دسترسی به تسهیلات تولید و كارآفرینی حل كنیم.

1401/05/23
|
03:58
|

جعفر قادری، عضو كمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم شیراز در برنامه «جوان ایرانی سلام» از رادیو جوان گفت: بنده در كمیسیون برنامه و بودجه تلاش كرده‌ام كه خلاهای قانونی جوانان را برطرف كنم. طرح‌هایی را به مجلس ارائه كردم، خصوصاً طرحی كه برای حمایت از ورزش و ورزشكاران است كه در كمیسیون فرهنگی مجلس در دست بررسی است.

به گفته قادری، تلاش شده است كه از منابع و اعتبارات بودجه‌ای برای امكانات ورزشی به كار گرفته شود و با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای كه وجود دارد، بخشی از نیازها و زیر‌ساخت‌های ورزشی جوانان حل شود. در زمینه اشتغال هم تلاش شده كه زیر‌ساخت‌ها و فعالیت‌های صنعتی در حوزه‌های انتخابیه سرعت بیشتری بگیرد.
نماینده مردم شیراز با بیان اینكه اعتقادمان بر این است كه مهمترین مشكل جوانان اشتغال است، ادامه داد: ما اگر بتوانیم اشتغال جوانان را حل كنیم، در كنار آن تفریح، ازدواج و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی موضوعیت پیدا می‌كند. بنابراین تمام توجه‌مان را روی پروژه‌های زیر‌بنایی، صنعتی و خدماتی گذاشتیم تا این پروژه‌ها را در استان و شیراز فعال كنیم.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه در ادامه صحبت‌هایش در جوان ایرانی سلام گفت: در بحث انتقال آب، زیر‌ساخت‌هایی مثل خودرو تریلی، خطوط جاده‌ای و شهرك‌های صنعتی و مناطق ویژه تلاش‌هایی صورت گرفته است و پیگیری كردیم كه هرچه زودتر این شهرك‌ها مستقر شوند. در زمینه پارك‌های علم و فناوری هم اعتقادمان بر این است كه بهترین بستر برای جذب جوانان شركت‌های دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینكه شركت‌های دانش‌بنیان می‌توانند جوانان تحصیلكرده دانشگاهی را جذب كنند، افزود: در این چند روز گذشته با حضور نمایندگان وزارت نفت و معاون پژوهشی وزارت نفت جلسه‌ای گذاشتیم و تلاشمان این است كه بتوانیم شعبه‌ای از پارك علم و فناوری را در شیراز مستقر كنیم. همانطور كه وزارت دفاع، پارك علم و فناوری مختص به خود دارد و از شركت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌كند؛ وزارت نفت هم چنین فرصتی را در شیراز مهیا كند. وزارت علوم هم از پارك‌های علم و فناوری حمایت می‌كند. باید گفت كه حداقل حدود 400 هكتار در دو پارك علم و فناوری وابسته به وزارت دفاع در استان داریم.

قادری گفت: تلاشمان این است كه ظرفیت‌های آموزشی را در دانشگاه‌ها و حوزه‌های انتخابیه توسعه دهیم و از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت نیاز به حمایت‌ داریم كه بتوانیم در محل زندگی جوانان فرصت ادامه تحصیل را فراهم كنیم. در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی هم تلاش كردیم در نشست‌های پرسش و پاسخ‌ با جوانان، نگاهشان را نسبت به موضوعات روشن كنیم.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه در پایان گفت‌و‌گویش با رادیوجوان گفت: در كمیسیون جهش تولید، طرح تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها را داریم كه بتوانیم مشكل جوانان را در دسترسی به تسهیلات تولید و كارآفرینی حل كنیم.

جوان ایرانی سلام، برنامه صبحگاهی رادیو جوان است كه هر روز در گفتگو با یكی از مسئولین از آنها در مورد اقداماتشان برای جوانان ایرانی پرسش میكند. این برنامه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 روی آنتن زنده رادیو جوان می‌رود.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام