جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

گفتگو با نماینده اصفهان در مورد اقدامات مجلس برای جوانان ایرانی

جوان ایرانی سلام، برنامه صبحگاهی رادیو جوان است كه در یكی از بخش‌های این برنامه، هر روز با پیگیری از یكی از مسئولینِ استان‌های مختلف، از آن‌ها در مورد اقدامات انجام شده برای جوانان استان مربوطه خود سوال می‌پرسد.

1401/05/01
|
17:42
|

دكتر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان ونائب رئیس كمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفتگوی تلفنی در مورد فعالیت‌های انجام شده در استان اصفهان صحبت كرد.

عباس مقتدایی در مورد مهمترین اقدام سال 1400 و 1401 برای جوانان گفت: بنای مجلس یازدهم این بوده كه نگاه ویژه ای به جوانان داشته باشد. در بحث جوانان هم ضروریت هایی مثل موضوع اشتغال، ازدواج و مسكن وجود دارد و هم نیازمند این هستیم كه از توانمندی آن‌ها در مجموعه‌های مختلف استفاده كنیم. به طور مثال ما در دولت سیزدهم در حوزه تعیین وزرا یكی از ملاك ها را توانمندی جسمی، فیزیكی و جوانی قرار دادیم. مراودات ما و دولت كمك كرد كه تا سن مسئولیت‌ها در كشور در رده‌های مختلف از وزارت و معاون رئیس جمهور گرفته تا بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها پایین بیاید.

عباس مقتدایی ادامه داد: حداقل 20 مكاتبه با وزیر ورزش وجوانان و 6 مكاتبه با خود رییس جمهور در خصوص موضوعاتی كه بیان كردم داشتم كه این ها عمداتا مواردی است كه كمك كرده تا وضعیت در كشور از جهت رسیدگی به جوانان بهتر شود، به طور مثال در بحث قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال اول برخی از موضوعات را مطرح كردیم، و در سال‌های بعد در بودجه سنواتی باید آن را می‌آوردیم، و امروز در بودجه سنواتی سال 1400 و سال 1401 تسهیلات مالی برای ازدواج، مسكن، تحصیل، ورزش و... به طور خاص دیده می‌شود.

مقتدایی با بیان این كه تاخیر چهارده ساله قانون تسهیل ازدواج و تشكیل نشدن صندوق اندوخته آن را به طور جدی دنبال كردیم گفت: خوشبختانه با جلسات متعددی كه در وزارت اقتصاد برگزار شد، موانع تشكیل صندوق اندوخته جوانان برطرف شد و همچنین چند مكاتبه هم با وزیر علوم و وزیر بهداشت و برخی از وزرای در مورد خوابگاه‌های دانشجویی، به خصوص تعریف و ساخت خوابگاه متاهلین داشتیم. همه این موارد در بودجه‌های سنواتی رشد قابل توجهی داشت و نتایج خوبی هم از این مكاتبات و پیگیری‌ها گرفتیم.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام