جوان ایرانی سلام شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 1:30

حدادی: خلاقیت جوانان مدال آور مورد بی‌مهری قرار گرفته است

جوان ایرانی سلام، برنامه صبحگاهی رادیو جوان است كه هر روز با پیگیری از یكی از مسئولینِ استان‌های مختلف، از آن‌ها در مورد اقدامات انجام شده برای جوانان استان مربوطه خود سوال می‌پرسد.

1401/04/29
|
12:31
|

در برنامه 22 تیر، دكتر علی حدادی رییس نمایندگان استان البرز و سخنگوی كمیسیون داخلی مجلس، در گفتگوی تلفنی در مورد فعالیت‌های انجام شده در استان البرز صحبت كرد.

علی حدادی در مورد مهمترین اقدام سال 1401 برای جوانان گفت: یكی از كارهای كه در سطح استان البرز در الویت قرار گرفته، ایجاد بستری برای بخش مهم شركت‌های دانش بنیان بود، كه فارغ التحصیلان رشته‌های دانش بنیان بتوانند فضای خوبی برای ورود به عرصه تولید پیدا كنند.اگر بخواهیم به تولید ملی دقت وتوجه بكنیم همین جوانان حاضر در دانش بنیان و مجموعه استارتاپ‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند.

حدادی با بیان اینكه این جوان‌ها برای فعالیت نیاز به یك فضا دارند توضیح داد: ما یك مركز تحقیقات 100 هكتاری بنام كاوش داشتیم، كه تقریبا 15 روز است آماده بهره برداری شده و با هماهنگی معاون علمی رییس جمهور، شركت‌های دانش بنیان می‌توانند اینجا مستقر شوند.

حدادی ضمن توضیح اینكه یكی از مشكلات جامعه بحث اشتغال است و مجموعه امور استخدامی كشور باید بستر استخدام جوانان در بخشهای اداری كشور را فراهم بكند ادامه داد: یكی دیگر از موضوعاتی كه جوان‌ها مخصوصا دراستان البرز پیگیر آن هستند، وجود مكانی ست كه جوان‌ها بتوانند به جز آن مكان‌های ورزشی در آنجا فعالیت كنند. خانه جوان در هراستان و هر شهرستان باید داشته باشیم تا استعدادهای جوانان در این خانه‌ها بتواند فعال باشند و جوانان فعالیت خودشان را انجام دهند.

حدادی افزود: ما امروز هنرمندان جوانی داریم كه باید مورد توجه قرار بگیرند. یكی از مشكلاتی كه جوان‌های ما امروز دارند، بی مهری به جوانان مدال آور و قهرمان در حوزه‌های علمی و پژوهشی است، كه خلاقیت و نوآوری آن‌ها كمی مورد بی مهری قرار گرفته كه باید به این‌ها توجه شود. در حال حاضر تمام توانمان بر این است كه درمجلس در بحث قانون گذاری موانع را رفع كنیم .

وی در پایان گفت: اگر ما اعتماد واقعی درست وكامل وجامع به جوانان عزیزمان داشته باشیم خودشان واقعا یك سرمایه وتولید قدرت ملی هستند.

دسترسی سریع
جوان ایرانی سلام