راهكار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:45 به مدت 15 دقیقه

تقلید یا اقتباس؟ از كپی برابر اصل دوری كنیم

امروز برنامه " راهكار" از رادیو جوان درباره تقلید و اقتباس صحبت خواهد كرد. اینكه بهره برداری از دستاوردهای دیگران كجا اقتباسی مجاز و كجا تقلیدی صرف محسوب می شود؟ "راهكار" شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:00 از رادیو جوان پخش می شود.

1397/07/10
|
14:34
|

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ امروز برنامه " راهكار" از رادیو جوان درباره تقلید و اقتباس صحبت خواهد كرد. اینكه بهره برداری از دستاوردهای دیگران كجا اقتباسی مجاز و كجا تقلیدی صرف محسوب می شود؟"راهكار" شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:00 از رادیو جوان پخش می شود.

ریشه تقلیدگری یا شبیه ساختن روحیه و رفتار خود به دیگران را می‌توان در انسان‌های اولیه جست‌وجو كرد. انسان‌ها از همانندسازی به عنوان نوعی علائم عمومی استفاده كرده‌اند. بشر برای زنده ماندن و تكامل باید چیزهای زیادی ازجمله رفتارهای اجتماعی پذیرفته شده را یاد می‌گرفت و ابداع می‌كرد. افراد قابل احترام‌تر، قوی‌تر و باهوش‌تری در جامعه انسانی وجود داشتند كه از جایگاه اجتماعی بالاتری برخوردار بودند و دیگران باید برای نشان دادن احترام‌شان به این افراد، الگوهای رفتاری خاصی را درخود ایجاد می‌كردند. برای مثال، اگر این افراد قابل احترام، از یك دستبند به عنوان شیئی تزئینی استفاده می‌كردند، سایر افراد گروه آن را یك رفتار مرسوم تلقی‌ می‌كردند و دست كردن چنان دستبندی را برای خود یك باید می‌دانستند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
راهكار