راهکار شنبه تا چهارشنبه از ساعت 14:00 به مدت 15 دقیقه

قبل از صحبت كردن فكر كنید قبل از هر کاری خوب فکر کنید

موفق‌ترین افراد دنیا یک خصوصیت مشترک دارند. طرز فکرشان با دیگران فرق دارد. برنامه‌ی «راهکار» فکر کردن پیش از اقدام به عمل را موضوع برنامه خود قرار داده است.

1396/09/12
|
15:47

یکی از مهم‌ترین و بدیهی‌ترین جنبه‌های زندگی ما انسان‌ها توانایی ایجاد تعامل از طریق صحبت کردن است. برقراری ارتباط و صحبت کردن در عصر امروز یکی از اصلی‌ترین جوانب زندگی بشر است و ما باید در این زمینه قدرت بیان خود را بالابرده تا در ارتباطاتمان موفق تر ظاهر شویم و این میسر نخواهد شد مگر اینکه قبل از صحبت کردن در مورد حرفهایمان فکر کنیم.

چه شرایطی باعث می‌شود که شما حرفی بزنید که بعدا آرزو می‌کنید کاش طور دیگری می‌گفتید. آیا این اتفاق غالبا با یک نفر یا در یک گروهی از مردم اتفاق می‌افتد؟ البته امکان دارد که برای همه‌ی ما در مرحله ای از زندگی یا در برخی از مراودات این اتفاق رخ دهد که بد صحبت کنیم خصوصا که غالبا این اتفاق زمانی می‌افتد که ما خیلی سریع در یک فضای استرس آور یا در طی درگیری و مواجه با افراد به پاسخگویی می‌پردازیم.

تشخیص اینکه ما در هر موقعیتی چگونه باید صحبت کنیم و چه بگوییم، یک درک و فهم مهم است. فکر‌کردن قبل از صحبت کردن قانون طلایی است. اما فکر و خیال بیش از اندازه شما را به درد سر خواهد انداخت و اضطراب را در شما ایجاد خواهد کرد. و چون فکر کردن هوشمندانه قبل از انجام دادن هر عملی مهم و ضروری به نظر می رسد.

برنامه‌‌ی «راهکار» 96/09/07 به این موضوع پرداخته و با نگاهی طنازانه از کارهای بدون پیش بینی و بدون تفکر صحبت کرده بیانیه صادر کرده و با چند بیت شعر هم در این خصوص صحبت کرده. شنیدن این برنامه را از دست ندهید.

دسترسی سریع
راهکار