اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

نشست خبری 25 سالگی «رادیو جوان» برگزار شد/اعلام ویژه برنامه های نوروزی

نشست خبری بیست و پنجمین سالگرد تاسیس رادیو جوان امروز با حضور علیرضا مقصودی مدیر این شبكه برگزار شد.

1400/12/04
|
12:00

دكتر علیرضا مقصودی مدیر شبكه رادیویی جوان، با بیان اینكه رادیو جوان از همان روزهای شروع به كار بنا داشت نسل جوان را به خود جذب كند گفت: ما سعی داشتیم تا متفاوت از سایر شبكه های رادیویی با بهترین همكاران مان فعالیت كنیم. رادیو جوان خاستگاه اهالی رسانه است و بسیاری از گویندگان، مجریان و برنامه سازان هر كدام به نوبه خود مدتی را در رادیو جوان مشغول به فعالیت بودند. ما نیز از همان ابتدا سعی داشتیم تا بدون تكلف با مخاطب حرف بزنیم و بین خبرگی و نخبگی و فضای عمومی مردم ارتباط برقرار كنیم و هویت بخشی، امیدبخشی و توجه به نیروی انسانی جوان را هم در نظر بگیریم.

حركتی تعاملی را در این سالها پیش بردیم:

وی با اشاره به اینكه حركتی تعاملی را در این 2 سال حضورم در رادیو جوان پیش بردم، ‌گفت: در همین راستا برنامه هایی مثل «جیك و پیك» از جمله برنامه های ما است كه در آن با افرادی كه در فضای مجازی كاری می كنند صحبت می كنیم. همچنین در برنامه «خط آزاد» نیز این فضای تعاملی را پیش گرفتیم.

مدیر رادیو جوان با بیان برنامه های جدید این شبكه رادیویی گفت: «پرچمدار» برنامه ای است كه نوعی رقابت بین نخبگان در حوزه های مختلف ایجاد می كند. همچنین برنامه علمی «رادیوم» یك برنامه تخصصی است و به نوعی برند این شبكه است و اجرای آن را سیاوش صفاریان پور و احسان مهرجو به عهده دارند. برنامه «همسایه ستاره» با اجرای الهه پرسون را هم داریم. در شرایط فعلی كه سفر به استان های مختلف سخت است با اقوام مختلفی كه برای بازدید به برج میلاد می ‌آیند صحبت می كنیم.

اجرای برنامه غیر استودیویی به مناسبت نیمه شعبان:

وی ادامه داد: برنامه «جوانی كه شما باشید» دیگر برنامه ما است كه قرار است از اسفند پخش آن آغاز شود. این برنامه فرمی مستند گونه دارد كه به موضوع گردشگری می پردازد. یك برنامه دیگر هم داریم كه در آن عوامل ما در این روزهای كرونایی در بیمارستان‌های كشور برنامه‌ سازی كردند. برنامه «با تو حالم خوبه» یكی دیگر از برنامه های ما است كه در حرم امام رضا (ع) ساخته می شود و هر چهارشنبه از ساعت 8 تا 9 صبح پخش می شود. در برنامه «آرایشگرد» ساختاری مستندگونه دارد و در آن فردی كه آرایشگر است با افرادی در موقعیت های ضعیف صحبت می كند.‌

وی ادامه داد: برنامه «دادرسانه» از دیگر برنامه های ما است كه به موضوعات مختلفی می پردازد و مشكلات را مرتفع می كند. برنامه «سینماچی» و «تماشاخانه» هم هر دو سال آینده ادامه می یابند. رادیو جوان باید عدالت طلب و عدالت خواه باشد و هویت ملی را تبلیغ كند و صدای بی تكلف جوانان باشد. همچنین در رادیو جوان از موسیقی هایی استفاده می كنیم كه بتواند یك جوان را در هویت و امیدوار كردنش به زندگی كمك كند. ما برای نیمه شعبان هم یك كارناوال شادی در شهرهای مختلف غیر از ایران داریم كه اگر امكانش باشد بنا داریم این برنامه غیر استودیویی بروی آنتن رود.

** اعلام ویژه برنامه های نوروزی رادیو جوان:

وی در ادامه این مراسم افزود: برنامه دیگری داریم تحت عنوان «جمعمون جمعه» كه به تبیین فرزند آوری می پردازد. تبیین، نگاه دستوری و فرمایشی نیست بلكه پرداختن به یك موضوع همراه با حل شائبه‌ ها است.

مدیر رادیو جوان با اعلام ویژه برنامه های نوروزی رادیو جوان گفت: در تعطیلات 13 روز عید نوروز هر گروه برنامه ساز یك برنامه ویژه دارد. گروه جامعه «تازه شو»، «تا قرن نو»، «رادیوم»، «راهیان‌ نور» و «با تو حالم خوبه» نیز هر روز ساعت 20 تا 21 به صورت زنده و از حرم امام رضا (ع) پخش می شود. همچنین برنامه تحویل سال رادیو جوان را به فرزاد حسنی سپردیم. همچنین برنامه «بازی باز» از ساعت 19 تا 19:30 پخش می‌شود و قرار است از سال آینده گِیم هم به آن اضافه می‌شود. همچنین گروه سیاسی این شبكه هم هر شب از ساعت 22:45 تا 23 به مباحث سیاسی روز می‌ پردازد.

دسترسی سریع
خبر