اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

افزایش چشمگیر تعاملات سیاسی و اقتصادی در سطح جهان

شهید آیت الله رئیسی در حوزه بین‌الملل و سیاست خارجی نیز، این دیپلماسی همسایگی و این نگاه متعادل را داشتند و ما نتیجه این رفتار و رویكرد را شاهد بودیم و گواه این موضوع افزایش چشمگیر تعاملات سیاسی و اقتصادی در سطح جهانی است.

1403/03/05
|
10:28
|

علی بهادری جهرمی (سخنگوی دولت) در ویژه‌برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله رئیسی، دكتر امیر عبدالهیان و جمعی از همراهان اظهار كرد: همان‌طور آیت‌الله رئیسی در داخل كشور، مدیریتی بسیار پر تحركت و خدمتی پر ثمر را داشت؛ در حوزه بین‌الملل و سیاست خارجی هم این دیپلماسی همسایگی و این نگاه متعادل را داشتند و ما نتیجه این رفتار و رویكرد را شاهد بودیم و گواه این موضوع افزایش چشمگیر تعاملات سیاسی و اقتصادی در سطح جهانی است.

وی ادامه داد: مدل مدیریت ایشان این‌گونه بود كه من جلو می‌دوم و شما باید پشت سر من بیایید و ما باید خودمان را به ایشان می‌رساندیم. آیت‌الله رئیسی كامل به جایگاه ریاست‌جمهوری و رهبری هم از منظر قانونی و هم از منظر شرعی و اخلاقی واقف بود.

سخنگوی دولت همچنین متذكر شد: یكی از دستوراتی كه آیت‌الله رئیسی از ابتدای دولت داد این بود كه می‌گفت دبیرخانه هیئت دولت باید تك‌تك فرمایشات رهبر معظم انقلاب را كه خطاب آن چه به دولت باشد و چه عموم مردم، مرور كند؛ اگر دستوری در فرمایشات ایشان ناظر به دستگاه‌های اجرایی است یا تكلیفی به دستگاه‌های اجرایی محول كرده باشند، اجرا شود؛ اینكه موعظه و تعارف نیست؛ بلكه واجب شرعی و قانونی است و باید مصداق به مصداق از دستگاه‌ها پیگیری شود كه واكنش دستگاه‌های اجرایی به این فرمایش رهبر انقلاب چه بوده است.

وی در ادامه افزود: محال ممكن است كه رهبر معظم انقلاب به آیت‌الله رئیسی حرفی بگویند و رئیس‌جمهور فقید به ما بگوید این خواسته یا مطالبه رهبری است؛ بلكه به ما می‌گفتند باید فلان اقدام انجام شود و اگر كسی سخن مرحوم آیت‌الله رئیسی را گوش می‌داد، فكر می‌كرد اینها گفته‌ها و نظرات شخص رئیس‌جمهور فقید است؛ با گذر زمان فهمیده بودیم كه دوشنبه‌ها روز حضور ایشان در محضر رهبر انقلاب است و احتمالاً رهبر انقلاب اشاراتی درباره مسئله‌ای به رئیس‌جمهور داشته است.

علی بهادری جهرمی ضمن اشاره به وجهه و جایگاه ویژه آیت‌الله رئیسی در سطح جهانی گفت: حضور بیش از 70 هیئت عالی‌رتبه از كشورهای مختلف جهان، نتیجه روابط بین‌المللی ویژه دكتر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی است. چرا كه ایشان در سطح جهانی از محبوبیت خاصی برخوردار بود به‌ویژه در میان محرومان و مردمی همچون مردمان غزه، سوریه و لبنان چرا كه به همگان ثابت كرده بود كه جمهوری اسلامی ایران و شخص ایشان با هرگونه استعمار، ظلم و جنگ مخالف است.

سخنگوی دولت در پایان سخنان خود تأكید كرد: ما نیز همچون گذشته و عهدی كه با ملت شریف ایران بسته‌ایم، راه رئیس‌جمهور شهید را ادامه خواهیم داد و انشا الله كه در این مسیر موفق بوده و به وعده‌ها و مسئولیت‌های خود به بهترین نحو ممكن جامه عمل بپوشانیم.

دسترسی سریع
خبر