اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

خدا بخواهد فردی را عزیز كند، از مسیری كار را پیش می‌برد كه احدی فكر آن را هم نكند.

دكتر دهقان در ویژه برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان ضمن تسلیت به مردم عزیز گفت: طی این چند روز گذشته خداوند عزت را بر سید شهید ما تمام كرد چرا كه هر گاه خدا بخواهد فردی را عزیز كند،از مسیری كار را پیش می‌برد كه احدی فكر آن را هم نكند.

1403/03/03
|
12:46
|

دكتر محمد دهقان (معاون حقوقی رئیس جمهور) در ویژه برنامه "شهید جمهور" رادیو جوان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور محترم و تیم همراه گفت: طی این چند روز گذشته خداوند عزت را بر سید شهید ما تمام كرد چرا كه هر گاه خدا بخواهد فردی را عزیز كند؛ از مسیری كار را پیش می‌برد كه احدی فكر آن را هم نمی‌تواند بكند. خداوند متعال با شرایطی كه برای شهادت ایشان پیش آمد، بیش از گذشته این سید را در میان عموم مردم عزیز و باعزت كرد.

وی در ادامه افزود: جناب آقای رئیس جمهور، دو ویژگی شاخص و منحصر به فرد داشت كه نخست اخلاص و عمل در راه خدا بود و دومی؛ خستگی ناپذیری ایشان بود كه اعضای كابینه را ملزم به كار كردن پا به پای ایشان كرده بود. آیت الله رئیسی وجود پاكی داشت. هرجا كه بود، به پاكی معروف بود. هر جا مشغول خدمت می‌شد، محل رجوع قرار می‌گرفت. شهیدِ ما، چه آن زمانی كه سازمان بازرسی بودند، چه زمانی كه معاون اول قوه قضائیه بودند، انگیزه مبارزه با فساد داشت.

معاون حقوقی رئیس جمهور شهید ضمن اشاره به توجه ایشان به شركت‌های دانش بنیان اظهار كرد: یكی از موضوعات اولویت دار رئیس جمهور شهید در همه تعاملات خارجی، حوزه علم و فناوری بود و تقریباً هیچ سفری را به خاطر نداریم كه این موضوع را پیگیری و یا زمینه توسعه همكاری‌های علم و فناوری ایران با كشور میزبان را ایجاد نكرده باشند. شاید به جرئت بتوان گفت كه پرچم‌دار دیپلماسیِ فناوری در كشور ابتدا شخص آقای رئیس جمهور شهیدمان بود كه به خوبی فرصت‌های جدیدی را خلق می‌كردند.

دكتر محمد دهقان ادامه داد: در حوزه تنوع‌بخشی یكی از بخش‌هایی كه به خوبی می‌تواند ایفای نقش كند، بخش دانش بنیان‌ها است و لذا هر اقدامی كه به عنوان فرصت‌های توسعه صادرات دانش بنیان وجود داشت، از سوی رئیس جمهور حمایت و پیگیری می‌شد. در جلسه نظارت ستادی معاونت علمی، ایشان 2 نكته را در حوزه صادرات محصولات دانش بنیان به صورت جدی مورد تأكید قرار دادند یكی افزایش پایگاه‌های صادراتی و دیگری این بود كه كار شركت‌ها را تا انتها پیگیری كنید.

معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین گفت: آیت الله رئیسی همواره تأكید داشتند كه آن‌هایی كه وارد عرصه بین‌الملل و صادرات می‌شوند، صرف اینكه شما یك طرف خارجی به دانش بنیان ایرانی معرفی كنید، كار اینجا تمام نمی‌شود. باید دست شركت را بگیرید و تا مرحله آخر از او حمایت كنید تا صادرات دانش بنیان محقق شود و امیدواریم رئیس جمهور آینده نیز همچون ایشان به این بخش مهم و تأثیرگذار، نگاهی ویژه داشته و راه ایشان را ادامه دهند.

دسترسی سریع
خبر