اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

آمادگی وزارت كشور برای برگزاری انتخابات

معاون امنیتی انتظامی وزارت كشور در ویژه برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان در خصوص آمادگی برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز یازدهم اسفندماه گفتگو كرد.

1402/12/10
|
20:51
|

مجید میر احمدی، معاون امنیتی انتظامی وزارت كشور، در ویژه برنامه زنده «متولد ایران» به آمادگی وزارت كشور برای برگزاری انتخابات روز یازدهم اسفندماه اشاره كرد و گفت: بخش اجرایی انتخابات تحت نظر یك ستاد اجرایی با مسئولیت معاون محترم سیاسی وزارت كشور، آقای شاهچراغی، فعالیت می‌كند. همچنین یك ستاد امنیتی با مسئولیت معاون امنیتی و انتظامی نیز برای حفظ امنیت و نظم در انتخابات تشكیل شده است كه زیر نظر وزیر كشور فعالیت می‌كند.

رئیس ستاد امنیت انتخابات درباره آمادگی عملیاتی برای اجرای قوانین جدیدی كه توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده‌ است، اظهار كرد: آمادگی برای اجرای این قوانین و احراز هویت الكترونیكی و دیگر مسائلی كه در آنها لحاظ شده است، صدرصد فراهم است و مشكل خاصی وجود ندارد.

وی در خصوص امنیت و نظم روز یازدهم اسفندماه توضیح داد: از نظر امنیتی از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستیم و برای حفظ امنیت، نظم و انتظام در روز انتخابات و زمان اعلام نتایج، حدود 250 هزار نفر از نیروهای فراجا، سپاه، ارتش و بسیج آماده و مهیا شده‌اند.

وی در ادامه افزود: نسل جوان اول انقلاب اسلامی دوران فساد، تباهی و دوری از ایمان و فاصله گرفتن از احكام نورانی قرآن كریم را دیده اند و پوچی،سیاهی، تاریكی‌، ظلمت این فضای غیر اسلامی را نیز مشاهده كردند. نظام طاغوتی هم با تمام توان خودش و با هدایت آمریكایی ها كه بر همه شئون این كشور مسلط بوده اند به دنبال دین زدایی در كشور ایران بودند، اما جوان ها متوجه این مسیر نورانی كه امام عظیم الشأن، رهبر كبیر انقلاب جلوی پای این ملت قرار داد، شدند.

مجید میر احمدی در پایان افزود: آنها با تمام وجود آمدند برای اینكه پرچم اسلام، عزت، شرف، استقلال و آزادی را بلند كنند و بیش از 200 هزار شهیدی كه تقدیم انقلاب اسلامی شد، جوان هایی بودند كه می خواستند این مسیر نورانی همچنان برای نسل جدید باشد و آنها در این مسیر گام بردارند و این مسیر الان به ارث رسیده و همچنین دستاوردی برای نسل جوان است كه امیدواریم این نسل نیز با بصیرت، آگاهی و با استقامت این مسیر سراسر شرف و استقلال را طی نمایند.


دسترسی سریع
خبر