اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

اهمیت مشاركت جوانان در انتخابات به روایت «متولد ایران»

سولماز ادیبی تهیه كننده ویژه برنامه زنده « متولد ایران» در خصوص جزئیات این برنامه رادیویی توضیح داد و همچنین از پخش زنده این ویژه برنامه رادیویی در روز جمعه یازدهم اسفندماه از 7 صبح الی 23 خبر داد كه تقدیم مخاطبین رادیو جوان می شود.

1402/12/09
|
14:51
|

سولماز ادیبی، تهیه‌كننده ویژه برنامه انتخاباتی «متولد ایران» رادیو جوان، درباره هدف این برنامه اظهار كرد: این برنامه رادیویی از زبان جوانان كشور بیان می‌كند كه نباید نسبت به آینده كشور بی تفاوت باشیم و همچنین اتفاقاتی كه در كشورمان رخ می‌دهد باید برای ما اهمیت داشته باشد. به عنوان یك جوان و یك شهروند باید برای آینده كشورمان تصمیم‌گیری كنیم و به همین دلیل در انتخابات شركت خواهیم كرد.

سولماز ادیبی، در خصوص این برنامه رادیویی توضیح داد: در این برنامه سعی می‌شود ارتباط با كارشناسان، جوانان، كارآفرینان و استانداران و مسئولین برقرار و گفتگو صورت خواهد گرفت كه یك صدا بگوییم عشق ما و انتخاب ما كشور ایران است. ضرورت فعالیت و مشاركت مردم در فرایند تصمیم‌گیری‌های مربوط به آینده كشور بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه بیان كرد: از این رو شركت جوانان در انتخابات اهمیت بسزایی دارد. جوانان نه تنها آینده كشور را شكل می‌دهند بلكه دیدگاه‌ها و ارزش‌های نوینی را به سیاست می‌آورند. همچنین، حضور فعال جوانان در انتخابات باعث می‌شود كه مسائل مهم آنان به خوبی مطرح شود و نیازهای این گروه جامعه‌ای مهم بیشتر در نظر گرفته شود. در همین راستا در این برنامه رادیویی به تشویق جوانان به شركت فعال در انتخابات و تعهد آنان به فرایند دموكراتیك، اساسی برای ساختار سالم و پویای جامعه خواهیم پرداخت.

این تهیه كننده رادیویی در ادامه افزود: این برنامه می خواهد بگوید شركت فعال جوانان در انتخابات تأثیر بزرگی بر تصمیم‌گیری‌های سیاسی دارد. با توجه به اینكه جوانان قسمت قابل توجهی از جامعه را تشكیل می‌دهند، نظرات و انگیزه‌های آنان اساسی برای تعیین سیاست‌های عمومی و برنامه‌های آینده كشور است. حضور فعال جوانان در انتخابات نه تنها نشان از مسئولیت‌پذیری شهروندی آنان است بلكه باعث تحولات مثبت و تجدیدنظر در سیاست‌های كنونی می‌شود. وی افزود: برنامه متولد ایران از 7 اسفند روانه آنتن رادیو جوان شد و تا 11 اسفند ادامه خواهد داشت.

وی به ویژه برنامه روز جمعه اسفندماه اشاره كرد و گفت: از آنجایی كه رسانه‌ها نقش مهمی در شناخت عمیق‌تر از مسائل عمومی و تأثیرات سیاست‌ها دارند، پوشش‌های متنوع و جامع از انتخابات می‌تواند به تحولات سیاسی و اجتماعی كشور كمك كند و مخاطبان را برای شركت فعال‌تر در فرایند‌های سیاسی ترغیب كند. پوشش رسانه‌ای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان كه كاری از گروه فرهنگ، جامعه و سلامت است با مدیریت علیرضا مبینی روز جمعه از ساعت 7 الی 23 از شبكه رادیویی جوان پخش خواهد شد.

وی افزود: این ویژه برنامه رادیویی به صورت زنده از ساعت 7 تا 11 صبح به تهیه كنندگی مجتبی حسنی با اجرای مهدی مفیدی، صدیقه مرادی با هماهنگی فرزاد محمدی از آنتن رادیو جوان پخش خواهد شد. از ساعت 11 تا 15 توسط سیروس رجبی تهیه و با اجرای لاله اكبری، حسن خلقت دوست، ابوالفضل اینانلو و با هماهنگی حسین قدیمی پخش می‌شود. و از ساعت 15 تا 19 توسط نیره مرادحاصلی، حسن اسماعیلپور و فاطمه امجدیان تهیه و با هماهنگی فرزاد محمدی پخش خواهد شد.

سولماز ادیبی در پایان خاطرنشان كرد: در نهایت، از ساعت 19 تا 23 توسط عباس پیری تهیه و با اجرای آرزو جعفرپور، مجید عسگری و با هماهنگی بابك شكری روی موج FM ردیف 88 مگاهرتز پخش خواهد شد. این پوشش رسانه‌ای یك فرصت برای شناخت بهتر از فرایند انتخابات و آگاهی از مسائل مهم كشور است. با شنیدن نظرات نهادهای مختلف و آخرین اخبار انتخابات، شنوندگان می‌توانند تصمیمات خود را با اطلاعات بهتری اتخاذ كنند و نقش مهمی در افزایش آگاهی عمومی و شفافیت فرایند انتخابات دارد. این ویژه برنامه رادیویی به ترویج مشاركت شهروندی و به افزایش اهمیت حضور جمعیت در انتخابات می پردازد.

دسترسی سریع
خبر