اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

آمادگی برای انتخابات / نگاهی به فعالیت های استان ایلام

در ویژه برنامه زنده "متولد ایران"، حسن بهرام نیا، استاندار ایلام، از آمادگی برای برگزاری انتخابات مجلس خبرگان ششم و مجلس شورای اسلامی در روز یازدهم اسفندماه خبر داد.

1402/12/09
|
09:28
|

حسن بهرام نیا، استاندار ایلام، در ویژه برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان در خصوص وضعیت آمادگی روز یازدهم اسفندماه گفت: از لحظه‌ای كه آغاز رسمی و شروع تبلیغات در استان ایلام برای برگزاری دو انتخابات مهم مجلس خبرگان ششم و مجلس شورای اسلامی دوره دوازدهم كلید خورد.

استاندار ایلام در ادامه افزود: ستادهای انتخاباتی به صورت رسمی شروع به فعالیت كردند و هوارداران هر یك از نامزدها با یك شور و شعفی در ستادهای انتخاباتی حضور پیدا كردند و خوشبختانه این دوره با عنایت ویژه‌ای كه نظام در خصوص تنوع سلیقه‌ها معطوف داشته است، این تنوع سلیقه‌ها در استان فراوان است و همه عزیزان با هر نوع فكر و سابقه‌ای گزینه‌ای برای انتخاب شدن نیز دارند. با این اوصاف همه هم‌استانی‌ها پای كار هستند و همچنان با یك شور و هیجان و استقبال زایدالوصفی روز شمار انتخابات را همراهی می‌كنند تا روز موعود كه در روز جمعه یازدهم اسفندماه است، در حال فعالیت هستند.

حسن بهرام نیا استاندار ایلام به مسئولین برگزار‌كننده انتخابات این استان اشاره كرد و گفت: مسئولین برگزار‌كننده انتخابات از دستگاههای اجرایی، نظارتی، بازرسی و همه این مجموعه با یك هارمونی هماهنگ به منظور تسهیل‌گری در امر انتخابات و حضور مردم، همه بسترهای لازم را از شعبه‌های ثابت و سیار در سطح استان معین كرده‌اند و به طوری كه ما 633 شعبه فعال داریم و از این 633 شعبه، 446 شعبه ثابت است و 187 شعبه نیز ثابت است و این شعبه‌ها به شهری و روستایی تقسیم می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان كرد: از این شعبه ها 344 شعبه شهری و 289 شعبه روستایی است كه برای حضور مردم به منظور انتخاب از 71 نامزد انتخاباتی جهت تعیین 3 نماینده است كه 2 تا از این نمایندگان مربوط به حوزه شمال(شهر ایلام، مهران، ایوان، مهران، ملكشاهی، سیروان، هلیلان و چوار) می شود و یكی از نمایندگان مربوط به حوزه جنوب(دهلران، دره شهر و آبدانان) استان می شود.

دسترسی سریع
خبر