اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

لزوم گسترش روش‌های كسب و كار نوین

در برنامه پادكسترهای جوان مطرح شد: یك فریلنسر می‌تواند كارفرماهای بی‌شماری داشته باشد یا در یك زمان، با چند كارفرما كار كند. كارمندانی كه برای بازه زمانی خاصی در یك شركت استخدام می‌شود، موظف به رعایت قوانین و نكات مربوط به آن شركت هستند.

1402/12/08
|
14:03
|

دكتر رامین مشایخی (تهیه كننده پادكست گرد گفت و مدرس دانشگاه) در برنامه پادكسترهای جوان با اشاره به محتوای مجموعه پادكست "گرد گفت"، اظهار كرد: همواره در تلاش بوده‌ام به حوزه ماركتینگ و كسب و كار كمك كنم و تلاش بنده همواره در این مهم بوده است تا تجارب شخصی خود را در اختیار علاقه‌مندان به این عرصه بگذارم.

وی همچنین گفت: امروزه یكی از بزرگ‌ترین چالش‌های كسب‌وكار، چالش ارتباط با مشتری است و این چالش از طریق محتوا حل می‌شود. محتوایی نه درباره آنچه كه می‌فروشیم؛ بلكه داستان‌هایی كه توضیح می‌دهند برای مشتریان چه می‌كنیم. قدرت محتوا در این نهفته است كه خواننده و مصرف‌كننده را به بخشی از داستان تبدیل كند.

این تهیه كننده پادكست گرد گفت و مدرس دانشگاه با تأكید بر ضرورت حركت به سمت و سوی روش‌های نوین كسب و كار بین كرد: متأسفانه بخش بزرگی از مشاوران مدیریت فاقد تجربه و دانش كافی، هزینه شركت‌ها را افزایش داده‌اند و ما در تلاش هستیم تا با ارائه تجربیات مستند و استاندارد سازی شده؛ مطلوب‌ترین روش را به علاقه‌مندان منتقل كنیم تا مناسب‌ترین نتیجه را به ثمر برسانیم. در این راستا؛ گسترش فریلنسینگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما در اپیزودهای مختلف به آن پرداخته‌ایم. باید توجه داشت كه فریلنسر كسی است كه بر حسب تخصص خود در زمان‌های مشخصی روی یك سری قراردادهای مجزا كار می‌كند؛ این قراردادها می‌توانند یكی پس از دیگری شروع شوند یا هم‌زمان باشند. فریلنسرها توسط شركت‌ها و كارفرماهای مختلف به صورت پاره وقت یا كوتاه مدت استخدام می‌شوند، اما مانند كاركنان تمام وقت حقوق و مزایا دریافت نمی‌كنند و به همان اندازه، تعهدی هم نسبت به شركت خاصی ندارند. یعنی پس از اتمام پروژه و تسویه حساب با شركت، كارشان تمام شده و دیگر تعهدی به كارفرمای خود ندارند.

دكتر رامین مشایخی همچنین افزود: یك كارمند ممكن است تا پایان عمر یك كارفرما داشته باشد، اما یك فریلنسر می‌تواند كارفرماهای بی‌شماری داشته باشد یا در یك زمان، با چند كارفرما كار كند. كارمندانی كه برای بازه زمانی خاصی در یك شركت استخدام می‌شود، موظف به رعایت قوانین و نكات مربوط به آن شركت هستند. اما فریلنسرها تنها به ارائه پروژه در زمان مقرر پایبند هستند و نیازی به حضور در شركت در زمان مشخص، پوشیدن یونیفرم و غیره ندارند. مادامی كه كارمند عضوی از خانواده شركت است در قبال وظایفی كه دارد مسئول است و از طرفی بابت رعایت همان‌ها حقوق دریافت می‌كند. اما فریلنسرها برای اجرای یك پروژه موقت با كارفرمای خود قرارداد می‌بندند و پس از اتمام پروژه و تسویه حساب عملاً با شركت قطع رابطه خواهند كرد – گرچه ممكن است بار دیگر در پروژه‌ای متفاوت با یكدیگر همكاری مجدد داشته باشند.

وی ضمن اشاره به اهمیت فعالیت فریلنسرها گفت: بنده فریلنسرها را سازمان‌های یك نفره می‌دانم كه از توانایی‌ها و توانمندی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند و به تنهایی صفر تا صد كار را به بهترین نحو مكن پیش می‌برند و عموماً مطلوب‌ترین و مناسب‌ترین نتایج را نیز به همراه دارند.


دسترسی سریع
خبر