اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

با تو حالم خوبه ویژه برنامه رادیو جوان به مناسبت تولد امام سجاد(ع)

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، شبكه رادیویی جوان ویژه برنامه زنده «با تو حالم خوبه» را به مناسبت سالروز میلاد با سعادت امام زین العابدین (ع) تدارك دیده است.

1402/11/26
|
14:44
|

امام سجاد(ع) در سال 38 هجری در مدینه به دنیا آمد. حضرت سجاد در واقعه جانگداز كربلا حضور داشت ولی به علت بیماری و تب شدید زنده ماندند، مصلحت الهی این بود كه آن رشته گسیخته نشود و امام سجاد(ع) وارث آن رسالت بزرگ، یعنی امامت و ولایت گردد.

امام زین العابدین، یكی از امامان بزرگ دینی در تاریخ اسلام بود كه به عبادت، دعا و تأمل در تعالیات الهی اختصاص داد. او پسر امام حسین بن علی (ع) بود و پس از واقعه تلخ كربلا، به عنوان یك نماد از صبر و بردباری شناخته می‌شود. امام زین العابدین با دعاهای زیبا و معروف خود كه در "صحیفه سجادیه" جمع آوری شده، جایگاه ویژه‌ای در دین و ادب اسلامی دارد.

امام باقر علیه السلام در اشاره به اینكه چرا نام پدر بزرگوارشان سجاد می نامیدند، فرمود: پدرم، هیچ یك از نعمت های الهی را یاد نمی كرد، مگر آنكه سر به سجده می نهاد. هیچ حادثه ناگواری از او رد نمی شد، جز آنكه سجده می كرد. هیچ نیرنگ حیله گری از او دفع نمی گردید، مگر آنكه سر به سجده می نهاد. از هیچ نماز واجبی فراغت نمی یافت، مگر اینكه به سجود می رفت. هرگز موفق به اصلاح و آشتی بین دو نفر نمی شد، جز آنكه سجده شكر به جای می آورد. بنابراین نشانه های سجود در تمام اندام سجده اش آشكار بود از این رو ایشان را «سجاد» نامیدند.

به منظور بزرگداشت تولد امام زین العابدین و به منظور آشنایی بیشتر با زندگی، آثار و ارزش‌های وی، در همین راستا ویژه برنامه رادیویی «با تو حالم خوبه» به مناسبت تولد امام زین العابدین برگزار می‌شود. این برنامه شامل مطالب متنوعی از جمله گفتگو با كارشناسان مذهبی، مداحی، داستان‌ها و مطالب انسان‌دوستانه مرتبط با زندگی و آثار امام زین العابدین می‌باشد.

این ویژه برنامه به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با شخصیت امام زین العابدین، ترویج ارزش‌های انسانی و اخلاقی او، و ترویج معارف اسلامی و انسانیت برگزار می‌شود. این برنامه‌ها علاوه بر ارتقاء اطلاعات دینی و اخلاقی مخاطبان، به ایجاد انگیزه و الهام بخشی برای پیروی از ارزش‌های مذهبی و انسانیتی كه امام زین العابدین ترویج می‌دهد، می‌پردازد.

ویژه برنامه « با تو حالم خوبه» كاری از گروه جامعه، فرهنگ و سلامت با مدیریت علیرضا مبینی و به تهیه كنندگی مجتبی حسنی ساعت 17:00 به صورت زنده روی موج fm ردیف 88 مگاهرتز تقدیم شنودگان شبكه رادیویی جوان می شود.

دسترسی سریع
خبر