اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

ویژه برنامه های رادیو جوان به مناسبت روز شهادت حضرت فاطمه (س)

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان؛ ویژه برنامه «من به تو نزدیكم» به بررسی سیره عملی حضرت زهرا (س) در زمینه‌های اخلاق، حیا، پاكدامنی و اهمیت و ترویج الگوی زندگی اهل بیت در جامعه می‌پردازد.

1402/09/05
|
10:54
|

به گزارش روابط عمومی رادیو جوان، شبكه رادیویی جوان به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، ویژه برنامه «من به تو نزدیكم» و همچمنین برنامه «سوگنامه» را تدارك دیده است.

شهادت حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر اسلام، در تاریخ 3 جمادی الثانی سال 11 هجری قمری رخ داد. حضرت فاطمه (س) پس از درگذشت پیامبر اسلام (ص) و در طول دوران خلافت امیرالمؤمنین علی (ع)، در شرایطی بسیار سخت و دشوار به شهادت رسید.

در آن زمان، حضرت فاطمه (س) به عنوان مدافع حقوق خود و حقوق شیعیان، در مقابل حكومت ظالمانه و ناعادلانه حضرت عمر بن خطاب (ره) ایستاد. او به دلیل مبارزه با سیاست‌های نابرابر و ستمگرانه، در خانه‌اش تحت فشار قرار گرفت و در نتیجه از ضربه‌های جسمی و روحی جان خود را از دست داد.

شهادت حضرت فاطمه (س) یكی از رویدادهای تلخ و دردناك تاریخ اسلام است كه همچنان در قلب مسلمانان به عنوان نمادی از صبر و استقامت در برابر ستم و ظلم زندگی می‌كند. این رویداد بزرگ، همواره به عنوان یكی از مهمترین و بزرگترین رویدادهای تاریخی در جهان اسلام شناخته شده است.

در همین راستا ویژه برنامه «من به تو نزدیكم» رادیو جوان با توجه به اهمیت و منزلت والای حضرت فاطمه (س) در اسلام و جامعه مسلمانان، با هدف افزایش آگاهی و شناخت عمومی درباره زندگی و مقام وی می پردازد. برنامه «من به تو نزدیكم»، به بررسی سیره عملی حضرت زهرا (س) در زمینه‌های اخلاق، حیا، پاكدامنی و اهمیت و ترویج الگوی زندگی اهل بیت در جامعه می‌پردازد.

همچنین زنان و دختران با الهام از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، می‌توانند سبك زندگی اسلامی-ایرانی را برجسته و الگوی خود قرار دهند. این برنامه به صورت زنده از ساعت 10:00 روی موج FM ردیف 88 مگاهرتز از شبكه رادیویی جوان تقدیم شنوندگان رادیو جوان می شود.


ویژه برنامه «سوگنامه»، مداحی های فاخر در مورد حضرت فاطمه (س) و مصائب آن حضرت را پخش می كند. برنامه «سوگنامه» با استفاده از صدا و موسیقی، تلاش می كند تا احساسات و ارزش های مربوط به حضرت فاطمه (س) را به خوبی به مخاطبان منتقل كند. این ویژه برنامه ساعت 9:45 روی موج fm‌ ردیف 88 مگاهرتز از شبكه رادیویی جوان پخش می شود.

دسترسی سریع
خبر