اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

عیسی زارع پور پوشش اینترنت در مناطق عشایری از اهمیت بالایی برخوردارست

گزارشگر رادیو جوان با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق عشایری و پوشش اینترنت در روستاها و مناطق محروم گفتگو كرد.

1402/08/28
|
12:21
|

گرارشگر رادیو جوان با عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره پوشش اینترنت در مناطق عشایری، به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها و مناطق محروم اشاره كرد و گفت: تاكنون بیش از 5400 روستا در این مناطق از طریق اینترنت پوشش داده شده‌اند. این پوشش برای افزایش دسترسی به اطلاعات و خدمات آنلاین در این مناطق بسیار حائز اهمیت است.

زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین بر این نكته تأكید كرد كه برق، به عنوان یكی از مشكلات اصلی در نصب دكل‌های مخابراتی در مناطق عشایری، مطرح است. او بیان كرد كه تلاش‌های فعال برای حل این مشكل و پوشش این مناطق ادامه خواهد داشت تا همه افراد این مناطق به اینترنت دسترسی داشته باشند.

عیسی زارع پور، در پایان به گزارشگر رادیو جوان خاطرنشان كرد: این تلاش‌ها به منظور ارتقای سطح زندگی و فرصت‌های اقتصادی در مناطق روستایی و عشایری انجام می‌شود. هدف اصلی این تلاش‌ها، افزایش دسترسی به اطلاعات، آموزش و خدمات آنلاین است كه می‌تواند به بهبود شرایط زندگی افراد در این مناطق كمك كند. به طور كلی، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق عشایری به عنوان یكی از اولویت‌های وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع
خبر