اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

ویژه برنامه های محرم 1401 رادیوجوان

همزمان با فرارسیدن ماه محرم رادیو جوان با برنامه های مختلف، به استقبال ماه عزاداری سید الشهدا(ع) خواهد رفت.

1401/05/08
|
14:45
|

دو برنامه‌ «حوالی حرم» به صورت تولیدی و «هیئت جوانان حضرت علی اكبر(ع)» به صورت زنده از كربلای معلی روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت. در این برنامه با تهیه مستندها و گزارش‌های مردمی، حال و هوای زائرین ایرانی‌ و كشورهای مختلف در حرم امام حسین(ع) منعكس خواهد شد.

برنامه «تكیه رادیو» كه هرروز از ساعت 15 به رویدادها و مراسم های فرهنگی ویژه ایام محرم در شهرهای مختلف ایران و كشورهای اسلامی می‌پردازد.

مستند رادیویی «جوونی كه شما باشی» با سفر به روستاهای مختلف ایران، همقدم با مردم و اهالی آن‌ روستاها، به معرفی آداب و رسوم ویژه برای عزاداری در ایام محرم می‌پردازد. این برنامه در روزهای پنجشنبه و جمعه، از ساعت 14 روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت.
همچنین برنامه «زیر دستان بارانیت» نیز در روزهای نهم و دهم محرم، مخاطبین رادیو را با آداب و رسوم روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در جای جای ایران اسلامی همراه خواهد كرد.


دو ویژه برنامه «ملت حماسه» و «خط آزاد» با محوریت جوانان و امام حسین(ع) از این شبكه پخش خواهد شد. در این برنامه‌ها سعی می‌شود ضمن انعكاس فعالیت‌های جوانان در ایام محرم، سبك زندگی حسینی برای آشنایی با مكتب امام حسین(ع) و ترویج روحیه ایثار و ازخودگذشتگی در جامعه برای جوانان تبیین می‌شود.

دو ویژه برنامه «امام صبر» و «سید سجاد» در دهه دوم محرم و با محوریت بیان ویژگی‌های اخلاقی امام سجاد(ع) در واقعه كربلا، بررسی اوضاع اجتماعی دوران امام سجاد(ع) و نگاهی به خطبه های آتشین حضرت بعد از شهادت پدر بزرگوارشان روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت.

دو برنامه «گهواره» و «پناه عالم» نیز به پوشش رسانه‌ای همایش جهانی شیرخوارگان حسینی و مراسم های مختلف روزهای تاسوعا و عاشورا در كشور می‌پردازد.

دسترسی سریع
خبر