اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

ویژه برنامه های محرم رادیو جوان از كربلای معلی

با فرارسیدن ماه محرم، و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، رادیو جوان با دو برنامه «حوالی حرم» و «هیئت جوانان حضرت علی اكبر(ع)» از كربلای معلی همراه مخاطبین خواهد شد.

1401/05/08
|
13:09
|

با فرارسیدن ماه محرم، و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع)، رادیو جوان با دو برنامه «حوالی حرم» و «هیئت جوانان حضرت علی اكبر(ع)» از كربلای معلی همراه مخاطبین خواهد شد.

علیرضا محمدنیا مدیر گروه اندیشه رادیو جوان درباره این برنامه‌ها گفت: با توجه به اینكه رادیو جوان تنها شبكه رادیویی از بین شبكه‌های معاونت صداست كه به صورت زنده از كربلا برنامه اجرا می‌كند، سعی خواهیم كرد با حضور در بین مردم و تهیه مستندهای مختلف از كربلا، به طور كامل حال و هوای عزاداری محرم در این شهر را به گوش مردم برسانیم.

محمدنیا در مورد برنامه «حوالی حرم» توضیح داد: این برنامه كه به صورتی تولیدی روی آنتن می‌رود به تهیه مستند از زائرین و اتفاقات بین الحرمین، حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) می‌پردازد.
او ادامه داد: در بخشهای دیگر این برنامه امین قاسمی فرع در گفتگو با زائرین ایرانی و خارجی حرم امام حسین(ع) از فضای حسی آن‌ها در این روزها گزارش تهیه خواهدكرد، و همچنین آداب و رسوم عزاداری سیدالشهدا در نقاط مختلف عراق به خصوص كربلا برای مخاطبین بازگو می‌شود.

مدیر گروه اندیشه رادیوجوان در مورد دیگر برنامه این شبكه كه به صورت زنده از كربلا روی آنتن می‌رود نیز گفت: «هیئت جوانان حضرت علی اكبر» نیز برنامه ایست كه شكل و شمایل هیئت به خود دارد. عوامل برنامه با حضور در بین هیئاتی كه در كربلا حضور دارند، ضمن مصاحبه با مداحان و سخنرانان هیئت‌ها، حال و هوای آن‌ها را در كربلا برای مخاطبین منعكس می‌كنند تا به نوعی شنوندگان نیز همراه با ما در هیئات كربلایی حضور داشته باشند.

برنامه‌های «حوالی حرم» و «هیئت جوانان حضرت علی اكبر(ع)»، به تهیه كنندگی مجتبی حسنی و اجرای فاطمه عباسی و امین قاسمی فرع، به صورت زنده از كربلا، در دو زمان 10 صبح و 19 عصر، روی آنتن رادیو جوان خواهد رفت.

دسترسی سریع
خبر