اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

روایت علمای اهل سنت از عدالت علی(ع) در «همای رحمت» رادیو جوان

به مناسبت فرارسیدن دهه ولایت و امامت، رادیو جوان با ویژه برنامه های «از علی تا علی» و «همای رحمت»، در مورد حضرت علی (ع) خواهد گفت.

1401/04/21
|
09:04
|


علیرضا محمدنیا مدیرگروه جوان و اندیشه رادیو جوان درباره این برنامه گفت : «همای رحمت» یك برنامه كوتاه است كه در آن علمای شیعه و اهل سنت در مورد ظلم ستیزی، عدالت گستری، ولایت پذیری و در كل خصوصیاتی كه اهل سنت و تشیع هر دو به آن اجماع دارند صحبت خواهند كرد.
محمدنیا افزود: بیشتر افرادی كه از آن‌ها مصاحبه گرفته شده علمای اهل سنت هستند و كار گزارش از آنها به كمك گزارشگران مراكز صدا و سیمای شهرهای مختلف در سراسر ایران، انجام شده است.
محمد‌‎نیا در ادامه با بیان اینكه برنامه دیگر شبكه جوان در دهه ولایت «از علی تا علی» نام دارد گفت: برنامه «از علی تا علی» از زاویه دیگری به حضرت علی (ع) می‌پردازد. این برنامه با رویكرد نمایشی و كارشناسی صفات اخلاقی كه بیشتر ما را به حضرت علی (ع) شبیه می‌كند یا رذایلی كه می‌تواند ما را از آن حضرت دور كند را برای مخاطبین بیان می‌كند.
محمدنیا ادامه داد: بخش كارشناسی این برنامه برخلاف برنامه های دیگر، به صورت تجمیع نظرات و میزگردی است و چند نفر كارشناس در مورد صفات اخلاقی حضرت علی صحبت خواهند كرد، و همچنین در بخش نمایشی برنامه نیز یك قسمت نگاه امروزی به موضوعات دارد و در قسمت دیگر یكی از حكایت‌های نهج البلاغه و یا اتفاقاتی كه در زمان حضرت علی (ع) رخ داده روایت می‌شود.
برنامه «همای رحمت»، به تهیه كندندگی الهه سلحشور و برنامه «از علی تا علی» به تهیه كنندگی نرگس صالحی و گویندگی طاهره سادات خضرایی، از عید قربان تا عیدغدیر هرروز از آنتن شبكه رادیویی جوان پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
خبر