اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

حمایت از كسب و كارهای مجازی در جیك و پیك رادیو جوان

جیك و پیك كسب و كار مجازی خود را با ما در میان بگذارید...

1401/03/23
|
12:26
|

برنامه جیك و پیك یك برنامه نمایشی در حوزه فضای مجازی بود كه از سال 1394 به روی آنتن شبكه رادیویی جوان می‌رفت كه با استقبال شنوندگان روبه‌رو شده بود. اما از دو سال گذشته و با توجه به رشد كسب و كارهای كوچك و توجه بیشتر كشور به حمایت از تولید، اتاق فكر شبكه جوان به این نتیجه رسید كه با استفاده از شخصیت‌های خلق شده در این برنامه، جیك و پیك با فضایی متفاوت به سمت حمایت از تولید و ترغیب مردم به راه اندازی كسب و كارهای خود برود.

مژده طهرانی تهیه كننده جیك و پیك در مورد قسمت‌های جدید این برنامه توضیح داد:
جیك و پیك در فاز جدید، علاوه بر ساختار طنز نمایشی، در ساختار گفت و گو محور هم تولید برنامه می‌كند. در جیك و پیك كسب و كار، با فعالان فضای مجازی، مخصوصا فعالان حوزه اقتصادی، یعنی آن دسته از سایت ها و صفحات اینستاگرامی كه از كسب و كارهای اینترنتی خود درآمدزایی می كنند به گفت و گو می‌پردازیم و داستان شكست ها و موفقیت آنها را روایت می‌كنیم.
طهرانی در مورد دغدغه اصلی و هدفی كه این برنامه دنبال می كند گفت : هدف این گپ و گفت خودمانی با صاحبین كسب و كار، استفاده از تجربیات آن‌ها در حوزه تولید در فضای مجازی است. در واقع آموزش نحوه استفاده درست از فضای مجازی و در نتیجه افزایش كسب و كارهای كوچك در جامعه از دغدغه‌های اصلی برنامه جیك و پیك است .
وی در مورد نحوه انتخاب افرادی كه با آنها مصاحبه می‌شود نیز گفت:
ما كسب و كارها را بر اساس درخواستی كه به صفحه مجازی برنامه ارائه می‌شود انتخاب می‌كنیم و طی چند ماه با زیر نظر گرفتن آنها و تحقیق در موردشان صحت كسب و كارشان، آنها را بررسی میكنیم و پس از تایید شدن، در مورد داستان موفقیت، تجربیات و تاثیر فعالیت آن‌ها در فضای مجازی با آنها گفتگو خواهیم كرد.
تهیه كننده جیك و پیك با بیان این‌كه بسیاری از درخواست‌ها از روستاهای دورافتاده و كوچك به دست ما می‌رسد گفت: در حال حاضر این برنامه با بیش از 500 كسب و كار اینترنتی در حوزه مختلف گفت وگو كرده و طبق بازخوردهایی كه گرفتیم تعداد زیادی از افراد با شنیدن این برنامه، به شروع كسب و كار خود در فضای مجازی ترغیب شده‌اند. درواقع یك برنامه رادیویی توانسته در حد توان به چرخه تولید كشور كمك و از تولید كنندگان كوچك در شهر و روستا حمایت كند.

گفتنی است جیك و پیك به تهیه كنندگی مژده طهرانی هر روز هفته به جز چهارشنبه‌ها ، از ساعت 16:45 تا 17 از شبكۀ رادیو جوان پخش می‌شود و امیر عضد و صاحبه عظیمی اجرای این برنامه را به عهده دارند.

دسترسی سریع
خبر