اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

دست پر رادیو جوان برای نوروز 1401 / رادیو جوان با ویژه برنامه های متنوع به استقبال بهار می رود.

همزمان با فرا رسیدن سال 1401 ، رادیو جوان با دست پر به استقبال تعطیلات نوروزی خواهد رفت.

1400/12/28
|
14:41

قرن جوان
قرن جوان نام ویژه برنامه سال تحویل شبكه رادیویی جوان است كه در روز سال تحویل از ساعت 16 الی 20 با اجرای فرزاد حسنی روی آنتن زنده رادیو جوان خواهد رفت. این برنامه به صورت تصویری نیز از ایرانصدا پخش خواهد شدو خوانندگان، بازیگران و سلبریتی های ایرانی مهمان برنامه قران جوان خواهند بود.
تهیه كنندگی این برنامه را فریبرز گلبن به همراه سیروس رجبی به عهده خواهند داشت.

هفت سین رادیویی با تازه شو
برنامه تازه شو كه از نوروز سال 1397 در ایام نوروز همراه مخاطبان رادیو جوان بوده است، امسال با حال و هوایی متفاوت روی آنتن خواهد رفت:
زهره عبدالرحیم تهیه كننده برنامه تازه‌شو در مورد این برنامه گفت: ساختار این برنامه هرسال با رسیدن بهار و تازه شدن طبیعت تغییر می‌كند. امسال قرار است در كنار محور اصلی برنامه به موضوعات مهمی مثل هویت ملی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در قالب آیتم‌های متنوع بپردازیم.
عبدالرحیم ادامه داد: در این برنامه از موضوعات مختلفی از جمله پرداختن به شعار سال صحبت خواهیم كرد و محیط زیست و نحوه رفتار ما با محیط اطرافمان از سوژه های هرروز تازه شو خواهد بود.
تمام موضوعات تازه شو در آیتم‌های متنوعی كه برگرفته از هفت سین نوروز است به مخاطبین ارائه خواهد شد. در آیتم ساعت سَفَر، سفری مجازی به یكی از نقاط ایران خواهیم داشت، در بخش سكه بشه كار و بارتان، توصیه هایی برای رونق كسب و كارها ارائه خواهیم داد، در بخش سپند سپاس با یك جوان نخبه در حوزه‌های مختلف گفتگو خواهیم كرد، در سیب عشق، از ازدواج آسان خواهیم گفت، سوسن وسنبل بخش مخصوص معرفی صنایع دستی شهرهای مختلف و بررسی هویت فرهنگی آنهاست.
تازه شو در ایام نوروز به تهیه كنندگی زهره عبدالرحیم و اجرای مجید عسگری از ساعت 10 صبح همراه شنوندگان رادیو جوان خواهد بود.

جوان پسند مخصوص جوان های روستایی
برنامه «جوان‌پسند» دیگر ویژه برنامه نوروزی رادیو جوان است كه از 28 اسفند تا 13 فروردین 1401 هر روز از ساعت 14 الی 15 باهدف شناخت اقوام مختلف و ارتباط با جوانان، خصوصا جوانان روستایی روی آنتن می‌رود.
سولماز ادیبی تهیه كننده این برنامه در خصوص فرم و محتوای «جوان‌پسند» توضیح داد: این برنامه بر پایه موسیقی و حال خوب بنا شده و در هر برنامه یك بخش نظرسنجی مردمی برای انتخاب ترانه برتر خواهیم داشت. هر روز بین سه ترانه منتخب محلی یك ترانه با انتخاب شنوندگان به عنوان ترانه برتر انتخاب و پخش خواهد شد.
ادیبی ادامه داد: از بخش‌های ویژه این برنامه ارتباط با شهرستان‌های مختلف است. در این بخش گزارشگران شهرها و روستاهای مختلف در مورد فرهنگ، آداب و رسوم و نحوه زندگی جوانان آن منطقه برای ما خواهند گفت تا بتوانیم بیشتر ایران را بشناسیم و به دیگران معرفی كنیم.
این برنامه به تهیه كنندگی سولماز ادیبی و گویندگی فاطمه امجدیان در ایام نوروز هر روز از شبكه جوان روی آنتن خواهد رفت.

جنگ شادی و طنز عصرگاهی با صد سال به این سال‌ها
«صد سال به این سال‌ها» برنامه جنگ عصرگاهی رادیو جوان است كه بر پایه ارتباط مستقیم با مخاطبان قرار است هرروز همراه شنوندگان رادیو جوان باشد.
عباس پیری یكی از تهیه كنندگان این برنامه در این خصوص گفت : این برنامه سعی می‌كند به در كنار شور و نشاط عصرگاهی كه به شنونده منتقل می‌كند با نگاهی طنز به همه موضوعات بپردازد و در قالب یك برنامه شاد و با ریتم تند تقدیم مخاطبان گردد.
پیری ادامه داد : این برنامه تا 13 فروردین به تهیه كنندگی من و حامد مرادیان، با اجرای اشكان صادقی و به همراه آیتم‌های طنز متنوعی كه تدارك دیده شده مهمان گوش مخاطبین خواهد بود.
برنامه «صد سال به این سال‌ها» هرروز از ساعت 17 تا 18:30 از روز 28 اسفند ماه از رادیو جوان پخش خواهد شد.

سفر به روستاهای ایران با جوونی كه شما باشی
«جوونی كه شما باشی» مستند ویژه نوروزی رادیو جوان است كه با سفر به روستاهای ایران روایت متفاوتی از فرهنگ مردم و جاذبه‌های گردشگری این مناطق ارائه خواهد داد.
مجتبی حسنی یكی از تهیه كنندگان این برنامه در خصوص مستند «جوونی كه شما باشی» توضیح داد:
در این مستند ما قصد داریم تا با سفر به تمام نقاط كشور با سبك زندگی شهری و مخصوصا روستایی آشنا شویم.
وی ادامه داد: در این مستند جوانان نخبه یا كارآفرینان روستایی كه برخلاف سایر مردم از شهر به روستا مهاجرت كرده‌اند و همینطور افرادی كه با فعالیت‌های اقتصادی مثل بوم‌گردی باعث جذب گردشگر شده‌اند، از سوژه‌های اصلی این مستند خواهند بود.
حسنی با اشاره به این كه در این مستند برای آشنایی با سبك زندگی مردم از استودیو جدا شدیم و به دل روستاها سفر كردیم گفت: سعی كردیم برای ارتباط روایت دقیق‌تر با فعالیت‌های مردم همراه شویم، یعنی با آنها نان بپزیم، سوار تراكتورشان شویم، با آنها زمین شخم بزنیم و با تجربه این اتفاقات، حس خوب این مناطق را به طور كامل به مخاطب منتقل كنیم.
«جوونی كه شما باشی» با سفر دو تیم برنامه ساز به تهیه كنندگی سیروس رجبی و مجتبی حسنی و روایت حسن اسماعیلپور، مجید عسگری، امین قاسمی فرع و محمد گراوند از 28 اسفند ماه، در ایام نوروز هر شب و پس از نوروز پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها، از ساعت 19 روی آنتن شبكه جوان خواهد رفت.

همسایه ستاره ویژه نوروز از برج میلاد
علاوه بر ویژه برنامه های نوروزی رادیو جوان برنامه روتین این شبكه نیز حال و هوای نوروزی پیدا خواهد كرد.
برنامه «همسایه ستاره» به تهیه كنندگی عباس پیری كه با میزبانی از زوج‌های جوان در ایام سال از برج میلاد به صورت یك برنامه استیجی روی آنتن می‌رفت، با حضور هنرمندان، خوانندگان و استندآپ كمدین‌ها حال و هوای نوروزی به خود می‌گیرد.
برنامه «رادیوم» از توفیقات و دستاوردهای علمی بشر در قرن چهاردهم صحبت خواهد كرد و پیش بینی هایی برای پیشرفت های علمی در قرن جدید خواهد داشت.
برنامه «پرچمدار» كه در طول سال با معرفی و چهره سازی نخبگان و برگزاری رقابت بین آن‌ها تا مراحل نهایی پیش رفته بود، در ایام نوروز مراحل نیمه نهایی و فینال خود را برگزار خواهد كرد.
«كافه بهار» از فرهنگ و هنر نوروزی ایران خواهد گفت و «قرنی نو» نیز با بیان طنز سعی داد موضوعات اجتماعی روز و نوروز را به چالش بكشد.
همچنین برنامه های جیك و پیك با محوریت كسب و كارهای نوروزی و برنامه ترنج با فضای شاعرانه در ایام عید روی آنتن رادیو جوان خواهند رفت.

دسترسی سریع
خبر