اخبار هر روز از ساعت 6:30 - 8:30 - 13:30 - 18:30 به مدت متغیر

وزارت فرهنگ و كانون وكلا تاكنون هیچ همكاری برای شفاف‌سازی فرایند صدور مجوزها انجام ندادند

سعید برومندفر، كارشناس مدیریت كسب و كار، در بخش سوژه روز برنامه گردونه، در روز یكشنبه 15 اسفند، درباره عاقبت دستگاه‌هایی كه از اتصال به درگاه ملی مجوزها سرپیچی كنند، گفت‌وگو كرد.

1400/12/17
|
11:43
|

در حالی كه سه روز بیشتر تا پایان مهلت قانونی دستگاه‌ها نمانده، گزارش‌ها حكایت از اتصال تنها سه وزارتخانه اقتصاد، صنعت و جهاد كشاورزی و یك ستاد شامل دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی به درگاه ملی مجوزهای كشور دارد.
گفته می‌شود وزارت فرهنگ و كانون وكلا، دو دستگاهی هستند كه تاكنون هیچ همكاری برای شفاف‌سازی فرایند صدور مجوزها انجام ندادند.
سعید برومندفر، كارشناس مدیریت كسب و كار، در پاسخ به این پرسش كه چه عاقبتی در انتظار دستگاه‌هایی خواهد بود كه تا 18 اسفند از اتصال به درگاه ملی مجوزها سرپیچی كنند، گفت: «ما در دولت الكترونیك به دنبال آسان‌سازی یك‌سری مباحث هستیم.
همچنین وی افزود: مباحثی كه بتواند مشكلات كسب‌وكار را از پیش روی صنعت‌گران، تولید كنندگان و افرادی كه خدماتی را در جامعه ارائه می‌دهند برداریم. ایجاد مشكل برای بخش خصوصی، برای صنعت‌گران، برای افراد كارآفرین ما مشكلاتی را برای دولت در پیش خواهد داشت.
در حوزه اشتغال، در حوزه امنیت، و حتی سلامت روانی، همه این‌ها اگر دست به دست هم بدهند كه همه وزارتخانه‌ها در كنار هم باشند و باعث بشوند كه این مباحث به صورت سریع و راحت و در قالب دولت الكترونیك درگاه‌های الكترونیكی انجام بشود فكر می‌كنند بسیاری از مشكلات ما در حوزه بازرگانی در حوزه اقتصاد در حوزه فرهنگ در حوزه آموزش دواریم تك به تك این‌ها حل شود».

برنامه گردونه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 22:30 به مدت 15 دقیقه از رادیو جوان پخش می‌شود.
پایان پیام

دسترسی سریع
خبر