حلول ماه شوال و عید سعید فطر، روز چیدن میوه های شاداب استجابت ،مبارک و خجسته باد

استشمام عطر خوش بوی عید فطر از پنجره ملکوتی رمضان، مبارک باد

1398/03/15
|
07:43

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛یکی از مهم ترین اعیاد مسلمانان جهان عید فطر است. در پایان ماه مبارک رمضان و پس از یک ماه عبادت و روزه داری، مسلمانان جهان روز اول ماه شوّال را جشن می گیرند.
در این روز، مسلمانان، روح و جانشان را به وسیله دعا ، مناجات و نماز و اموال و دارایی های خود رابه وسیله فطریه دادن و کمک کردن به انسان های فقیر و نیازمند به مراتب والای انسانی وملکوتی می رسانند. درواقع عید فطر، روزی است که همه مسلمانان جهان در کنار یکدیگر به نماز می ایستند و به عبادت خداوند متعال می پردازند. عیدفطر، نمادی از وحدت مسلمانان است ؛ وحدتی که سبب ذلت و ناامیدی استکبار و دشمنان اسلام می شود.


مقام معظم رهبری، حضرت آیت اللّه خامنه ای، درباره اهمیت والای عید سعید فطر فرمودند: "خدای متعال مراسم باعظمت این ماه را این گونه مقرر فرموده است که به آسانی و سادگی پایان نپذیرد. در پایان این ماه که ماه عبادت است، روزی را قرار داده است که روز عید باشد، روز اجتماع باشد، روز بزرگی باشد. برادران مسلمان به هم تهنیت بگویند. موفقیت های ماه رمضان را قدر بدانند. میان خود و خدا محاسبه کنند و آنچه راکه در این ماه شریف، ذخیره آنها شده است، برای خودشان حفظ کنند. آن روز، روز عید فطر است. روز عید فطر هم اگر چه عید است، اما روز عبادت و توسل و تذکر و تقرب به خداست. با نماز شروع می شود و با دعا و توسل و ذکر پایان می پذیرد. این روز را قدر بدانید. ذخیره تقوا را مغتنم بشماری و عید فطر را بزرگ بدانید."
عید سعید فطر، بر تمامی فطرت های بیدار وخجسته مبارک باد.


انتهای پیام/

دسترسی سریع