10 خرداد، روز جهانی قدس، روز استقامت و ایستادگی و روز آرمان‌ها و اهداف مقدس اسلامی مسلمانان جهان

10خرداد، روز جهانی قدس و روز جهانی پایداری حق در برابر باطل، خجسته و گرامی باد.

1398/03/10
|
08:19

امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روزی را برای به نمایش‌گذاردن حساسیت جهانی در برابر سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست‌های جنایتکار، به عنوان «روز قدس» تعیین و به همین مناسبت پیامی صادر کردند.

در این پیام که روز 16 مرداد 1358 در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال 1399 هجری قمری صادرشد، امام خمینی (ره) خطاب به مسلمانان جهان چنین فرمودند:
«روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابلۀ مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابلۀ ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم ‌امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. روزی ‌است ‌که بین منافقین و متعهدین امتیاز خواهد شد. متعهدین ‌این روز را روز قدس می‌دانند و عمل می‌کنند به آنچه باید بکنند و منافقین ـ آنهایی ‌که با ابرقدرت‌ها در زیر پرده آشنایی دارند و با اسرائیل دوستی ـ در ‌این روز بی‌تفاوت هستند، یا ملت‌ها را نمی‌گذارند ‌که تظاهر کنند. روز قدس، روزى است که باید سرنوشت ملت‌هاى مستضعف معلوم شود باید ملت‌هاى مستضعف اعلام وجود بکنند در مقابل مستکبرین. باید همان‏طور که ایران قیام کرد، و دماغ مستکبرین را به خاک مالید، و خواهد مالید، تمام ملت‌ها قیام کنند، و این جرثومه‌‏هاى فساد را به زباله‌‏دان‌ها بریزند.»

همه ساله مردم ایران در آخرین جمعۀ ماه مبارک رمضان در حمایت از مردم فلسطین در راهپیمایی روز قدس با اتحاد و حضوری یکپارچه مشت محکمی بر دهان استعمار، اسراییل و امریکا می‌کوبند در شماری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان، پاکستان و حتی برخی کشورهای غیر اسلامی نظیر ایالات متحدۀ امریکا و انگلستان نیز، تظاهراتی در بعضی از مراکز اسلامی و با حضور مسلمانان و غیر مسلمانان برگزار می‌شود.

در واقع روز قدس نماد وحدت و ارادۀ امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی است. روز ایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهرۀ کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی‌دارند.

مقام معظم رهبری فرمودند: «روز جهانی قدس روز فریاد و مقاومت امت اسلامی در مقابل سیاست‌های تفرقه‌انگیز است.»

روز جهانی قدس، روز جهانی استقامت و ایستادگی، روز جهانی پایداری حق در برابر باطل، روز جهانی مقابله با زور و زر و تزویر خجسته و گرامی باد.

دسترسی سریع