سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت و پیروزی مبارک و گرامی باد

سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت و پیروزی خجسته و گرامی باد.

1398/03/03
|
08:43

سوم خرداد سال 1361، سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر پس از یک سال و نیم اشغال آن شهر به دست بعثیان است. فتح خرمشهر، موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران شد و هم دلی و وحدت را میان ملت پدید آورد. حماسۀ شگرف آزادسازی خرمشهر، پیروزی سرو قامتانی را پدید آورد که با فتح آفرینی خود، نهایت ایثار، اوج مظلومیت، انتهای پاک بازی و منتهای توکل را رقم زدند.

تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران، مملو از رویدادهایی است که هر یک به عنوان تابلوی افتخارآمیز ثبت شده است. در این میان، حماسۀ آزادسازی خرمشهر، نقطۀ عطفی به‌شمار می‌آید که با مدد الهی و با صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به منصۀ ظهور رسید.

مقاومت مردم خرمشهر، حماسه‌ای از یاد نرفتنی است؛ چون مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند. آنها با سلاح عزم و ایمان به مکتب و عشق و علاقه به میهن اسلامیشان، با دست خالی چنان مقاومت کردند که در تاریخ، بی نظیر ماند.

سوم خرداد و فتح خرمشهر، آیینۀ تمام نمایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانۀ مردم ایران است. قدرمسلم سالگرد حماسۀ عظیم آزادسازی خرمشهر، روز ملی مقاومت و یادآور نقطۀ عطف سال‌های روشن دفاع مقدس و روزهای غریبِ اتکای مظلومانۀ آسمانی‌ترین انسان‌هایی است که گمنامی جهاد در راه خدا و فضیلت‌های معنوی دفاع از شرف و نوامیس و ارزش‌‌های مقدس این خاکِ پاک را بر شهرت دنیوی ترجیح دادند و به سرافرازیِ ماندگار، پیوند خوردند.

بی تردید سوم خرداد و سالروز حماسه فتح خرمشهر فرصت مغتنمی است برای بازبینی و بازشناسی تاریخ بلند مقاومت ملت ایران، ملتی که با انقلاب خونین خود راه جدیدی را فرا روی بشریت گشود.

سالروز فتح تاریخی خرمشهرو و روز مقاومت و پیروزی گرامی باد.

دسترسی سریع