سوم شعبان، ولادت فرخنده مهتر جوانان بهشت و آموزگار شهادت امام حسین (ع ) و روز پاسدار مبارک و خجسته باد

سوم شعبان، سالروز ولادت عصاره قرآن و سلاله پاکان، امام حسین (ع ) وروز پاسدار خجسته باد

1398/01/19
|
14:46

به‌گزارش گروه چندرسانه‌ای رادیو جوان؛ پگاه روز سوم شعبان از سال سوم هجرت یکی از درخشانترین و زیباترین سحرگاهان است .دراین روزفرخنده امام حسین (ع) ، دومین ثمره پیوند آسمانی حضرت امام علی (ع) وحضرت فاطمه زهرا(س) در سوم شعبان سال چهارم هجری در مدینه دیده به جهان گشود. آن حضرت، هفت ساله بود که جدّش، رسول خدا (ص)از دنیا رفت. پس از آن، سی سال در کنار پدرش زندگی کرد. پس از حضور ده ساله در کنار برادر بزرگوار خود و به دنبال شهادت آن حضرت، به مدت ده سال امامت امت اسلامی را عهده دار شد و سرانجام در محرم سال 61 هجری در سرزمین کربلا به شهادت رسید.


امام حسین (ع) فرمود: من بر رسول خدا وارد شدم. حضرت فرمود: «آفرین بر تو ای اباعبداللّه! ای زینت آسمان ها و زمین.» شخصی که آنجا حضور داشت، عرض کرد: یارسول اللّه! چگونه کسی جز شما می تواند زینت آسمان ها و زمین باشد؟ پیامبر فرمود: «سوگند به آن کسی که مرا نبّی به حق مبعوث کرد، مقام حسین بن علی علیه السلام در آسمان، والاتر از مقام او در زمین است. به درستی که بر عرش الهی نوشته شده است: حسین علیه السلام ، چراغ هدایت و کشتی نجات است".


امام حسین(ع)، بزرگ ترین پاسدار دین و شرف و آزادگی است و چه زیبا فرزند بزرگوارش، امام خمینی (ره) روز میلاد بزرگ ترین حماسه ساز تاریخ بشریت را «روز پاسدار» نامید.
سالروز ولادت حضرت سید الشهداء ابى عبدالله (ع) وروزپاسدار برهمه دوستداران خاندان گرامى پیامبر(ص) خجسته و مبارک باد.


انتهای پیام/

دسترسی سریع