اتحادیه اروپا با برجام امریكا چه كرد؟ اروپا، حرف تاعمل برای ایران

«خط خبر» امروز این خبرها را بررسی کرد:مخالفت اتحادیه اروپا با آمریکا در موضوع برجام-اعلام اسامی 5نامزدنهایی شهرداری تهران-نمایش توان پدافند هوایی کشور در رزمایش آسمان ولایت 97. «خط خبر» را شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:15بشنوید.

1397/08/15
|
15:58

به گزارش گروه چندرسانه ای رادیو جوان؛ «خط خبر» امروز این خبرها را بررسی کرد:مخالفت جسورانه اتحادیه اروپا با آمریکا در موضوع برجام-اعلام اسامی 5نامزدنهایی شهرداری تهران-نمایش توان پدافند هوایی کشور در رزمایش آسمان ولایت 97. «خط خبر» را شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:15بشنوید.از دیگر خبرهایی که در خط خبر بررسی شد ممنوعیت چارتر کردن پروازها به مشهد مقدس-شرح برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا-هشدار رئیس قوه قضائیه به سوء استفاده گران از التهابات اقتصادی-گفتگو مریم هادیان با بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه.


«خبر اولی» که در خط خبر به آن اشاره شده مخالفت اتحادیه اروپا با آمریکا در موضوع برجام بود. طرف‌های برجام، شامل اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و انگلیس نیز با صدور یک بیانیه مشترک از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران «عمیقا» ابراز تاسف و تاکید کردند که این کشورها و اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که تبادلات تجاری قانونی با ایران دارند حمایت می‌کنند.در بخش دیگری از این بیانیه هدف اتحادیه اروپا حمایت از فعالان اقتصادی عنوان شده که تحت قوانین و مقررات اروپا و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایران تجارت می‌کنند.وزیران امورخارجه اروپایی همچنین بر تعهد خود برای همکاری و به‌ویژه حفظ راه‌های ارتباط مالی با ایران و تضمین ادامه صادرات نفت و گاز ایران تاکید کردند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع