28 صفر رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) رابه شیعیان جهان وپیروان صدیقش ،تسلیت می گوییم

28 صفر رحلت جانگداز پیامبر اکرم (ص) را به شیعیان جهان تسلیت می‌گوییم.

1397/08/15
|
17:36

28 ماه صفر سالروز رحلت سید انبیا و برترین آفریده‌ی خدا محمد مصطفی (ص) است. وجود مقدسی که خداوند متعال همه‌ی جهان را به یمن او و عترت پاکش آفرید و نور او اول مخلوق خداوند است. پیامبری که خداوند حکیم بارها در قرآن کریم او را ستوده است.

سخن در فضایل و مناقب آن حضرت بسیار است، اما آنچه در این مقام باید گفت عظمت مصیبت خاتم الانبیا (ص) است، تا آنجا که امام باقر (ع) در روایتی چنین می فرماید: «هر کس به مصیبتی گرفتار شد، پس باید مصیبت خود را نسبت به پیامبر الانبیا (ص) به یاد آورد، پس همانا که مصیبت پیامبر از بزرگترین مصیبت هاست.

بی تردید زندگی پیامبر اسلام (ص) داستان انسانی پاک و به کمال رسیده‌ای است که برای هر پوینده‌ای، راهی هموار و مستقیم به سوی حقیقت را نشان می‌دهد، و زندگی پرفراز و نشیب و سراسر صلابت و جاودانگی آن حضرت، می‌تواند همه‌ی ابعاد و شئون گوناگون حیات انسان کامل را تأمین کند.

حضرت محمد مصطفی (ص) در روز 27 رجب سال 40 عام الفیل، در غار حرا، توسط جبرئیل و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که بت ‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند. پیامبراکرم در روز بعث به عنوان برترین و آخرین پیامبر الهی برای هدایت بشر و راهنمایی دائمی انسان‌ها از سوی پروردگار سبحان برانگیخته شد و پس ازآن بنای ستم و بیدادی را که بر فرزند آدم می‌رفت برانداخت و نوای خوش قسط و عدل را در جهان طنین‌‌افکن‌ ساخت. بزرگمردی که در پیشگاه انسانیت، سرود توحید سر داد.

در سال یازدهم هجرت رسول اکرم (ص) در آخرین سفر حج (در عرفه)، در مکه و در غدیر خم، در مدینه قبل از بیمارى و بعد از آن در جمع یاران یا در ضمن ‏سخنرانى عمومى، با صراحت و بدون هیچ ابهام، از رحلت ‏خود خبر داد. چنان که قرآن رهروان رسول خدا (ص) را آگاه ساخته بود که ‏پیامبر هم در نیاز به خوراک و پوشاک و ازدواج و وقوع بیمارى و پیرى مانند دیگر افراد بشر است و همانند آنان خواهد مرد.

در چند روز آخر از زندگى رسول اکرم (ص) آن بزرگوار در مسجد پس از ادای نماز صبح فرمودند: «اى مردم! آتش فتنه‏‌ها شعله‌ور شده و فتنه‌ها همچون پاره‌‏هاى امواج تاریک شب روى آورده است. من در روز رستاخیز پیشاپیش شما هستم و شما در حوض کوثر بر من در می‌آیید.

سرانجام پیامبر (ص) هنگامی که سرش بر دامان علی (ع) بود، جان به جان آفرین تسلیم کرد. وفات جانگداز و مظلومانه‌ی اشرف مخلوقات خاتم الأنبیا محمد بن عبدالله (ص) را به عاشقان رسالتش تسلیت می‌گوییم.

دسترسی سریع